Ružomberok si poradil s Györom, rozhodla prvá štvrtina

Hráčky MBK Ružomberok (v strede Baburová) (Foto: SITA)

RUŽOMBEROK – GYŐR 56:47 (17:10, 33:24, 40:31)
MBK: Parkerová 15, Tetemondová 9, Holmesová 9, Anderssonová 8, Vanderslootová 4 (Kmeťová 6, Černáková 3, Minčíková 2, Brezániová 0, D. Baburová 0, Lukačovičová 0). Tréner: Š. Svitek.
HAT AGRO UNI – NAJVIAC BODOV: Limová 18, Lakl ó tová 7, Hurstová 6, T. Smithová 6.

TH: 20/13 – 23/20. FAULY: 21 – 25, 5 faulov: 38. Limová. TROJKY: 3 – 1. 700. Ženiš, Matejčík a Hančík. ŠTVRTINY: 17:10, 16:14, 7:7, 16:16.

Pred stretnutím prezident domáceho klubu Stanislav Bella dodatočne odovzdal ocenenia SBA – druhej najlepšej basketbalistke roka 2012 Kataríne Tetemondovej a trénerovi roka Štefanovi Svitekovi. Potom ružomberský tím za necelé 3 min viedol 9:0 a v 16. min jeho náskok narástol na 16 bodov (31:14). Potom „ Ruža “ stratila mušku a do veľkej prestávky sa rozdiel scvrkol na 9 bodov – 33:24. V tretej štvrtine, ktorá sa skončila 7:7, sa domáce družstvo mohlo pýriť aj za šesťminútový úsek bez streleného koša. Skúsený Győr vycítil šancu a duel poriadne zdramatizoval. Tri razy sa priblížil na štyri body, naposledy v 37. min na 48:44. (js)

SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.