Najlepšiemu trojkárovi dejín spestrí dôchodok herectvo

Publikované: 27.02.2013 Autor: SITA

Ray Allen (Foto: SITA/AP)

Kariéra najlepšieho trojkára v histórii zámorskej NBA sa síce schyľuje ku koncu, ale Ray Allen svoj športový dôchodok rozhodne nemieni zasvätiť odpočinku. 

Môže za to i jeho status hraničného prípadu pacienta trpiaceho chronickou obsedantno-kompulzívnou poruchou, ktorá ho núti opakovane vykonávať určitý súbor činností. Šampión NBA z roku 2008 presunie svoje aktivity spod košov na strieborné plátno, kde nie je nijakým zelenáčom.

„Ide o niečo, čo ma bude udržiavať v neustálej permanencii. Je to pre mňa výzva, ktorou budem žiť každý deň,“ načrtol podľa FOX Sports Florida v súčasnosti 37-ročný hráč (nar. 20. júla 1975) Miami Heat. 

Allen nie je vo svete filmu začiatočník. Napríklad v roku 1998 si po boku Denzela Washingtona zahral v športovej dráme Najlepší hráč (z angl. He Got Game), za čo si vyslúžil nomináciu televízie MTV v kategórii „Prelomový mužský herecký výkon“. „Je to rarita – športovec, ktorý je zároveň schopný herec,“ uviedol na jeho adresu filmový kritik Roger Ebert

Ray Allen vo februári 2011 ešte ako hráč Bostonu prekonal Reggieho Millera v počte nastrieľaných trojok (2560) a odvtedy je líder tejto štatistiky. Aktuálne má na konte 2812 úspešných striel za tri body. V NBA dal za Milwaukee, Seattle, Boston a Miami dohromady 23 523 bodov.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia