Razantný vstup slovenských klubov

Publikované: 28.01.2013 Autor: Marek Grondžel/goodangelskosice.eu

Šamorín - Šopron (Sujová, Shenise Johnsonová) (Foto: SITA)

Už prvé kolo novej maďarsko-slovenskej ligy prinieslo prvé prekvapenie. A nemuselo ostať iba pri jednom.

Tak – či onak naše kluby sa rozhodne nenechali zahanbiť a v úvodnej konfrontácii s družstvami z krajiny našich južných susedov dosiahli pozitívnu bilanciu 3:1. Česť Maďarska musel zachraňovať jediný nezdolaný tím základnej časti tamojšej najvyššej súťaže – Šopron.

ŠBK Šamorín – UNIQA Euroleasing Šopron 62:68 (21:20, 32:33, 48:52)
Šamorín
: Murphy 21, Slamová 14 /4 trojky/, Sujová a Vyňuchalová po 10, Gyurcsi 5 (Harris 2, Talajková 0). Tréner: J. Suja
Šopron: Johnson 18, Milovanovič 15, Weninger 6, Krnjič 4, Vágvolgyi 0 (Cserny 10, Zsovár 5, Fegyverneky 8, Licskai 2, Szabó 0). Tréner: N. Székely
TH: 13/15 – 15/17, fauly: 15 –21, trojky: 5/17 – 1/10, rozhodcovia: Ženiš, Hančík a Kurpaš, diváci: 350, štvrtiny: 21:20, 11:13, 16:19, 14:16

Veľa nechýbalo, aby sa v súboji, ktorý sa odohrával na bratislavských Pasienkoch zrodilo prekvapenie na úkor favorita. Ten si rozhodujúci náskok vypracoval v úvode štvrtej štvrtiny, keď po troch minútach viedol 68:51. O triumfe Šopronu napokon rozhodli nielen euroligové skúsenosti, ale tiež podstatne širšia lavička, pretože kormidelník ŠBK Juraj Suja v zápase použil len 7 hráčok.

Piešťanské Čajky – HAT-AGRO UNI Gyor 77:72 (17:12, 35:31, 53:46)
Piešťany
: Krč-Turbová 18, Páleníková 10, Zentková 14, Sheels 18, Malinková 5 (Bartánusová 8, Dudášová, Pilátová, Felixová 4). Tréner: M. Pospíšil
Gyor: Öri 10, Hurst 4, Simon 18, Rasheed 16, Dobos 3 (Raksányi 10, Nagy 2, Semsei, Laklóth 9). Tréner: Á. Füzy
TH: 17/22 – 10/16, fauly: 17 – 25, trojky: 4 – 2, rozhodcovia: Kúkelčík, Matejčík a Hricišin, diváci: 350, štvrtiny: 17:12, 18:19, 18:15, 24:26 (zdroj: www.pnky.sk)

Prekvapenie napokon prišlo o niečo severnejšie, ako leží naše hlavné mesto. V Piešťanoch domáce Čajky potvrdili, že tak ako v Extralige SR, ani v spoločnej súťaži nechcú byť len do počtu, na čo doplatil úradujúci maďarský majster z Györu. Jeho hráčky nemali tak pevné nervy a istú ruku, ako podstatne mladší domáci kolektív, ktorý zvládol dramatický finiš a pripísal si nečakané víťazstvo.

Historický triumf piešťanských basketbalistiek si môžete pozrieť zo záznamu na stránke INFONET.tv.

PEAC Pécs – MBK Ružomberok 41:63 (9:15, 20:30, 31:41)
Pécs
: Jeaschke a Dušanič po 7, Fürész 4, Czukor 3, Czirjak 0 (Horváth 11, Barbour 5, Szamosi 4, Csutorás 0). Tréner: Ž. Djokič
Ružomberok: Minčíková 9, Černáková 7, Andersson a Lukačovičová po 7, Tetemondová 0 (Parker 13, Holmes 8, Baburová 7, Brezániová 5, Kmeťová 2). Tréner: Š. Svitek
TH: 11/16 – 5/7, fauly: 17 – 17, trojky: 2/7 – 4/12, štvrtiny: 9:15, 11:15, 11:11, 10:22

„Ruža“ opäť raz potvrdila, že súperove palubovky jej v ostatnom čase svedčia. V Pécsi o svojom triumfe náš úradujúci vicemajster rozhodol prakticky už v prvej štvrtine a ak sa pozrieme na skóre jednotlivých desaťminútoviek, tak pokojne môžeme skonštatovať, že ružomberská defenzíva fungovala na juhu Maďarska spoľahlivo:

Štefan Svitek (hlavný tréner MBK Ružomberok): „Pod kontrolou sme mali celý zápas. V prvom polčase súper živil nádej na zvrat, párkrát sa aj bodovo priblížil, ale dve trojky krátko pred veľkou prestávkou znamenali pre nás 10-bodové vedenie a upokojenie. V druhej polovici zápasu bola naša prevaha ešte výraznejšia. Zahrali sme výborne v obrane, len 41 inkasovaných bodov hovorí jasnou rečou. Vážim si dievčatá, ktoré v rozpätí troch dní vynikajúco zvládli dva mimoriadne náročné zápasy, pričom bolo treba za súpermi ďaleko cestovať.“ (zdroj: www.mbk-rbk.sk)

Work Force DKSK Miškovec – GOOD ANGELS Košice 59:81 (18:23, 35:43, 44:67)
Miškovec
: Raven 18, Bozóki a Bukovszki po 11, Skoric 9, B. Szabó 0 (P. Szabó a Reiner po 4, Ocsenás 2, Dubei, Sikora a Sanford 0). Tréner: Á. Nagy Peresztegi
Good Angels: Quigley 17, Pierson 11, Kulichová 8, Bojovič 6, Kupčíková 3 (Krivačevič 13, Lacy 9, Sverrisdóttir a Hruščáková po 6, Bálintová 2, Pindrochová 0). Tréner: M. Kováčik
TH: 20/27 – 12/21, fauly: 23 – 24, 5 faulov: 36. min. P. Szabó, 37. min. Bozóki (obe Miškovec) – 35. min. L. Kupčíková (Good Angels), trojky: 3/12 – 3/16, rozhodcovia: G. Kapitány, G. Szabó a L. Jakab, diváci: 500, štvrtiny: 18:23, 17:20, 9:24, 15:14

…highlighty zo zápasu Work Force DKSK Miškovec – GOOD ANGELS Košice…

Viac informácií o tomto stretnutí nájdete na internetovej stránke GOODANGELSKOSI­CE.eu.