Želám ti tumor, ty nacista, častoval Izraelčan súpera

Publikované: 04.12.2012 Autor: SITA

Ater Majok (Foto: Peter Baráth)

Mimoriadne ohnivé slová padali z úst domáceho kapitán Guya Pniniho na palubovku počas nedeľňajšieho telavivského derby Maccabi – Hapoel (91:72) v najvyššej izraelskej súťaži. Dvadsaťdeväťročný krídelník častoval protivníka Jonathana Skjöldebranda nevyberanými výrazmi, ktorými sa teraz vážne zaoberá národná asociácia (IBA).

„Keď ma bránil, okrem spŕšky nadávok ma nazval nacistom. Želal mne aj môjmu otcovi mozgový tumor a rakovinu,“ uviedol v Izraeli narodený švédsky reprezentant Skjöldebrand v oficiálnom klubovom vyhlásení.

„Sprvoti som si myslel, že som mu dobre nerozumel, ale Pnini pokračoval v rasových útokoch. Je to neslýchané – kapitán Maccabi a reprezentant Izraela nazve mňa nacistom?“ pokračoval rozhorčene takisto 29-ročný Skjöldebrand.

Tréner izraelskej reprezentácie Arik Šivek, ktorý viedol tím v kvalifikácii ME 2013 aj v lete v Leviciach proti Slovensku, má na takéto konanie jasný názor: „Odsudzujem akékoľvek verbálne ataky a násilie všetkého druhu a som proti akejkoľvek zmienke o holokauste na ihrisku. Verím, že právnici IBA nájdu najlepšie možné rozhodnutie v tejto veci.“

Izraelský minister kultúry a športu Limor Livnat žiada o závažný trest pre skúseného hráča: „Odsudzujem vyjadrenia kapitána Maccabi v derby. Pnini prekročil všetky hranice nešportového správania.“

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia