Dušan Pandula: Úroveň českej ligy klesla

Publikované: 01.12.2012 Autor: BASKET.sk/Tomáš Prokop, denník SME

Dušan Pandula (Foto: Mário Bočák)

Dušan Pandula sa rozohral v posledných zápasoch českej ligy k veľmi dobrým výkonom. Po nepresvedčivom začiatku začína dokazovať, že je jedným z najskúsenejších hráčov Prostějova. Najviac mu vyšli zápasy doma s Jindřichovým Hradcom a na palubovke USK Praha.

V prvom dal dvadsať bodov pri skvelej streľbe 7/6 pridal aj desať doskokov, v druhom zas k osemnástim bodom doskočil päť lôpt a mal päť asistencií.

Pri našom rozhovore však vždy skromný odchovanec Sniny nechcel vyzdvihovať svoje výkony, keď Prostějov prekvapujúco prehral v stredu v predohrávke 26. kola s Jindřichovým Hradcom. Tentokrát Orlom nepomohlo ani jeho šestnásť bodov, päť asistencií a štyri doskoky.

Českú ligu brzdí úbytok financií

„Prehra v Jindřichovom Hradci mrzí. Ale celkovo sme začali hrať v poslednom čase kolektívnejšie, viac si prihrávame. Som rád, že konečne potvrdzujem aj ja osobne v číslach, že patrím medzi lídrov tímu.“

Prostějov vždy patril v českej lige k hlavným vyzývateľom Nymburku, ale aj na neho doľahli finančné problémy. Pred sezónou avizoval, že rozpočet bude menší ako po minulé roky. V Mattoni NBL nie je momentálne jediný, ktorý nemá prebytočné peniaze.

Slovensko - Srbsko (Pandula, Štimac) (Foto: Mário Bočák)

Moravský klub sa napriek tomu naďalej drží v prvej trojke ligy za Nymburkom a Ostravou. „Liga je určite slabšia horšou finančnou situáciou. Nemyslím si, že by sa len tak vyrovnala. Skôr úroveň klesla, čo je škoda.“

Proti najlepším čo najdlhšie

Na druhej strane Pandula dodáva, že si nemyslí, že by naopak stúpla úroveň slovenskej ligy. „Je to vidno aj na Leviciach, ktoré v Čechách patria do stredu tabuľky a zatiaľ nehrajú suverénne o prvú šestku ligy. Napriek tomu, že si myslím, že slovenská liga je stále slabšia, určite by sa príchodom viacerých slovenských tímov súťaž zatraktívnila.“

Prioritou pre Orlov naďalej odstáva prvá šestka súťaže. Do soboty vyhrali sedem z trinástich zápasov. „Chceme hrať v A1, to je naša priorita, aby sme sa stretávali s najsilnejšími súpermi čo najdlhšie,“ zakončil dvadsaťosemročný krídelník.

 


Diskusia