Najväčší európsky talent zostáva v Chorvátsku

Publikované: 26.11.2012 Autor: SITA

Najväčší talent pod košmi v Európe zostáva vo svojej vlasti. Chorvát Dario Šarič odmietol ponuku od tureckého účastníka Euroligy Fenerbahce Istanbul a bude pôsobiť v Cibone Záhreb.

„Dario na 99 percent podpíše v pondelok zmluvu s Cibonou. Fenerbahce by bolo skvelou voľbou, ale neistou. Odmietli sme ju pre predpis, podľa ktorého musia byť v tamojšej najvyššej súťaži na palubovke vždy dvaja domáci hráči. Dario by sa na ihrisko dostal v Eurolige na 5 – 10 minút,“ uviedol podľa index.hr otec 18-ročného krídelníka Predrag Šarič.

Daria Šariča (nar. 8. apríla 1994, výška 207 cm) nedávno takmer získalo španielske Bilbao, ale nezaplatilo KK Záhreb vysoké odstupné. Arbitrážny orgán Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA) ho stanovil na 550 000 eur, čo je astronomická suma vzhľadom na vek a neskúsenosť chorvátskeho basketbalistu. Fenerbahce ponúklo hráčovi zmluvu na štyri roky, v Turecku absolvoval niekoľkodňovú úspešnú skúšku. 

Rodák zo Šibenika Šarič získal titul majstra Európy na záverečnom turnaji ME 2012 hráčov do 18 rokov, keď ako najužitočnejší hráč šampionátu exceloval priemerom 25,6 bodu. Mužom pomohol v kvalifikácii ME 2013 postúpiť do Slovinska priemermi 9,8 bodu a 6,3 doskoku na stretnutie.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia