Grécke kluby začnú ligu po týždňovom lockoute

Publikované: 09.10.2012 Autor: SITA

Najvyššia grécka basketbalová súťaž A1 League sa začne počas najbližšieho víkendu po týždňovom lockoute, uviedli organizátori súťaže ESAKE.

Súťaž sa mala začať pôvodne 3. októbra, ale kluby sa nedohodli na vysielacích právach so zástupcami televízie. Nakoniec sa dohodli s verejnoprávnou televíziou ERT. „Predstavenstvo ESAKE chce najmä zabezpečiť plynulé fungovanie súťaže a rozhodlo sa otvoriť nový ročník v sobotu 13. októbra 2012. Budeme sa usilovať o profesionálne basketbalové stretnutia s ohľadom na televízne práva,“ uvádza sa vo vyhlásení ESAKE pre pracovníkov médií.

Až dvanásť zo štrnástich tímov nesúhlasilo s ponukou na 1,3 milióna eur od štátnej televízie ERT, čo je o 40 percent nižšia suma ako v minulej sezóne. Podľa miestnych médií kluby žiadali približne dva milióny eur. Netýka sa to dvoch dlhodobo najsilnejších tímov v krajine. Olympiakos Pireus a Panathinaikos Atény majú zvláštne zmluvy na vysielanie zápasov, každý z nich vo výške 1,2 milióna eur na sezónu. 

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia