Mladí Slováci nepostúpili do play-off

Publikované: 30.09.2012 Autor: SITA

Slovensko streetball juniori (Sagula, Hlivák, Švec, Slezák)

Slovenskí reprezentanti obsadili v Madride na premiérových majstrovstvách sveta juniorov a junioriek v streetballe (3 na 3 v basketbale) v základnej A-skupine siedme miesto (bilancia: 1 víťazstvo – 6 prehier) a nepostúpili do play-off bojov. 

Počas sobotňajšieho druhého súťažného dňa mladí Slováci ťahali v španielskej metropole tri razy za kratší koniec: najskôr podľahli Poliakom 9:21 ešte pred uplynutím desaťminútového časového limitu, potom tesne neuspeli s výberom Číny (16:17) a v záverečnom vystúpení prehrali aj s Belize 15:18 po predĺžení.

„Sobotňajší druhý deň šampionátu nám síce nepriniesol ani jedno víťazstvo, ale presvedčili sme sa, že hrať sa dá s každým súperom. Až na nekoncentrovaný výkon s Poľskom, v ktorom sme robili súperovi iba tréningového sparingpartnera, sme odohrali ďalšie duely na hranici našich možností. Prehry o bod, resp. po predĺžení sú síce kruté, ale je na hráčoch, čo si z nich zoberú, ako sa z nich poučia a ako budú motivovaní na sebe pracovať,“ uviedol vedúci výpravy a zástupca Slovenskej streetballovej asociácie (SSA) František Kubala. Slovenskí juniori obsadili v osemčlennej základnej A-skupine s ôsmimi bodmi predposledné siedme miesto pred Holandskom (7 b.), prvé miesto patrí Kanade (14 b.) pred Francúzskom (13 b.). 

Slovenskí streetbalisti sa zapojili aj do kvalifikácii v individuálnych disciplínach. „V streleckej súťaži ´2ball contest´ štartovali Dalibor Hlivák a Róbert Slezák, získali päť bodov, čo nestačilo na postup do finále. Ten ušiel skutočne o vlások aj pivotovi Michalovi Sagulovi, ktorému chýbal bod na postup do finále. ´Spišo´ zaujal divákov i porotcov, efektným premetom vbok na lopte a razantným smečom, za čo si vyslúžil spolu 26 bodov,“ doplnil informácie F. Kubala.

Súhrn výsledkov zápasov juniorov Slovenska v základnej A-skupine na MSJ v streetballe v Madride (Šp.):

Piatok 28. septembra:
Kanada – Slovensko 17:16 po predĺžení (14:14)
Nový Zéland – Slovensko 13:7
Slovensko – Holandsko 20:17
Francúzsko – Slovensko 22:7 – pred uplynutím časového limitu (10 minút)

Sobota 29. septembra:
Poľsko – Slovensko 21:9 – pred uplynutím časového limitu (10 minút)
Čína – Slovensko 17:16
Belize – Slovensko 18:15 po predĺžení (14:14)

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia