Slováci štartujú na prvých MS v 3X3 basketbale juniorov

Publikované: 27.09.2012 Autor: eBASKET.sk/František Kubala, Basketland

Počas víkendu od 28. do 30. septembra sa v španielskom Madride uskutočnia historicky prvé majstrovstvá sveta juniorov a junioriek v streetballe (3na3 basketbale). 

Keďže ide o úvodné podujatie tohto druhu, miestenky získavali krajiny na základe nominácií FIBA. Je priam neuveriteľné, že napriek nelichotivej pozícii v rámci basketbalového renkingu v mužskej kategórii sme sa dostali medzi 32 nominovaných tímov. Naši hráči si budú môcť zmerať sily v skupine A s Kanadou, Novým Zélandom, Holandskom, Francúzskom, Poľskom, Čínou a exotickým Belize.

Našu krajinu budú zastupovať hráči MBK Karlovka Bratislava, Dalibor Hlivák, Matej Švec, Róbert Slezák a Michal Sagula, ktorí si miestenku zabezpečili dodatočne na podujatí BBalltown Slovak StreetBasket Cup v kategórii juniorov a ich tréneri oželeli štart v zápasoch rozbehnutej juniorskej ligy.

Sme veľmi radi, že sme získali nomináciu na majstrovstvá sveta aj v kategórii juniorov. Úprimne, pred sezónou sme nerátali vzhľadom na medzinárodné postavenie slovenského mužského basketbalu. Pre Slovenskú streetballovú asociáciu je to zadosťučinenie za doterajšiu aktivitu a taktiež prvý úspech na diplomatickom poli, ktorý dáva šancu mladým hráčom konfrontovať sa s najlepšími svetovými tímami a zažiť atmosféru veľkého medzinárodného streetbasketba­llového eventu,“ uviedol vedúci výpravy a zástupca Slovenskej streeetballovej asociácie (SSA) František Kubala.

Sme plný očakávania. Už sa nevieme dočkať prvého zápasu turnaja. Streetball, resp. 3X3 basketbal je výborný doplnkový šport, ktorý radi hrávame počas letných mesiacov a sme šťastní, že máme takúto možnosť ísť reprezentovať Slovensko na prvé MS v 3X3 basketbale do Madridu. Sme odhodlaní pobiť sa v každom zápase o dobrý výsledok a odovzdať na ihrisku všetko, čo bude v našich silách. Chceme reprezentovať tak, aby sme sa mohli v budúcnosti na šampionát ešte vrátiť,“ povedal kapitán a zároveň hráč majstrovského družstva MBK Karlovka Bratislava Dalibor Hlivák pred odletom na šampionát.

Chceli by sme poďakovať najmä Slovenskej basketbalovej asociácii, ale aj Slovenskej streetballovej asociácii, Basketland n.f. a spoločnosti Mayer Transport za pomoc pri finančnom, materiálnom i organizačnom zabezpečení tohto podujatia. Držte našim chalanom palce,“ dodal na záver František Kubala.

Program zápasov Slovenska:

Piatok – 28.09.2012
13.00 Slovensko – Kanada
14.20 Nový Zéland – Slovensko
16.40 Holandsko – Slovensko
18.20 Francúzsko – Slovensko

Sobota – 29.09.2012
13.00 Poľsko – Slovensko
14.40 Slovensko – Čína
17.00 Slovensko – Belize

Viac informácií o podujatí nájdete na spain2012.fiba­.com.

 


Diskusia