V Istanbule "fúka" Letný Vánok

Publikované: 02.09.2012 Autor: eBASKET.sk/Patrik Polcer, SSA

Istanbulský turnaj je v poradí štvrtým z piatich z tzv. FIBA 3×3 World Tour 2012. Finalisti každého turnaja okrem zaujímavých Prize Money v hodnote 17 000 USD automaticky získavajú aj miestenky na finále World Tour, ktoré sa uskutoční v americkom Miami v dňoch 22. – 23. septembra 2012.

Slovenské zastúpenie v zložení Daniel Mačura, Richard Hanáček a bratského dua Miro a Jaro Cihovci sa na World Tour kvalifikovali víťazstvom na Streetbasket Tour 2012, ktorá sa uskutočnila v júni v troch slovenských mestách. Letný Vánok – ako je táto štvorica známa – reprezentuje Slovensko už niečo viac ako štyri roky a medzi najväčšie úspechy patrí šieste miesto na neoficiálnych majstrovstvách sveta, ktoré sa uskutočnili v Moskve.

Sedemnásobní „majstri Slovenska“ úspešne zvládli prvý hrací deň turnaja. Po dramatických bojoch najtesnejším rozdielom zdolali súperov z Tallinnu (EST) 15:14 a Voronežu (RUS) 15:14. V treťom zápase porazili vysokým rozdielom (19:11) aj hráčov z bulharského Plovdivu. S bilanciou troch víťazstiev a žiadnej prehry sa tak predbežne stali víťazmi skupiny A.

Našich chalanov v druhom hracom dni čaká už nič neriešiaci posledný zápas skupiny proti hráčom z Hammametu (TUN) a potom štvrťfinálový zápas proti tretiemu teamu skupiny B alebo C.

Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke podujatia.

 


Diskusia