Premiérový Slovenský pohár v streetbasketbale už v septembri

Publikované: 29.08.2012 Autor: eBASKET.sk

Záver leta bol v minulosti v slovenskom streetballe takmer uhorkovou sezónou. Väčšina hráčov sa už začínala pomaly preorientovávať na klasický basketbal a pripravovať sa na blížiacu sa sezónu.

Slovenská basketbalová asociácia (SBA) a Slovenská streetballová asociácia (SSA ) za výdatnej podpory generálneho partnera podujatia BBalltown – Ballers Heaven Shop sa rozhodli zmeniť tento zaužívaný trend a zorganizovať v polovici septembra premiérový „BBalltown Slovak StreetBasket Cup“ – nultý ročník Slovenského pohára v streetbasketbale. Tí najlepší spod deravých pouličných košov môžu už v sobotu 15. septembra pred nedávno otvoreným bratislavským shopping centrom Korzo ( oproti IKEI) opäť predviesť svoje husté streetballové kvality a zviesť neľútostné súboje, na aké sme zvyknutí z tohtoročnej StreetBasket Tour a Streetsportline Open Series 2012.

O prvenstvo v premiérovom ročníku Slovenského pohára sa bude bojovať v piatich kategóriách – Muži, Open Mix, Juniori, ZŠ Mix a novej atraktívnej kategórii King of 1on1. Pre víťazov sú pripravené tučné produktové prize-money od Bballtownu na nákup v ich vynovenom shope v celkovej hodnote 1111 eur. Podujatie sa uskutoční pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Jeho vysoký kvalitatívny štandard zabezpečia tradiční partneri slovenského streetballu Precol, Sportcourt, Morzis, Spalding, VŠEMVS a Basketland n.f..

Ide o nový súťažný formát, ktorým by sme mali naštartovať dlhodobý projekt spolupráce Slovenskej basketbalovej asociácie so Slovenskou streetballovou asociáciou. Jej cieľom je rozvoj novej modernej disciplíny 3X3 streetbasketbal v ďalšom olympijskom cykle na Slovensku na rekreačnej, súťažnej, vrcholovej i reprezentačnej úrovni. Veríme, že podujatie na záver babieho leta prinesie priaznivcom streetballu či 3X3 streetbasketballu možnosť kvalitne si zašportovať v atraktívnom prostredí novootvorenej najväčšej basketbalovo špecializovanej predajne BBalltown – Ballers Haeven Shop“ priblížil podujatie predseda SSA František Kubala.

 


Diskusia