SBA a SSA podpísali memorandum o spolupráci

Publikované: 27.08.2012 Autor: SITA

Basketbal a streetball na Slovensku sa stávajú partnermi. Memorandum o vzájomnej spolupráci, ktoré podpísali v pondelok prezident Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Jaroslav Janáč a predseda Slovenskej streetballovej asociácie (SSA) František Kubala, je prvým krokom k vzájomnej podpore a spolupráci pri propagácii a rozvoji streetballu.

Text memoranda je výsledkom spoločných rokovaní, ktorých cieľom bolo zastrešiť streetballové aktivity vo vzťahu k štátnym inštitúciám, Medzinárodnej

Jaroslav Janáč (Foto: SITA)
basketbalovej federácii (FIBA) a ostatným národným asociáciám.

„Teší ma, že sa streetballová asociácia stáva naším partnerom, pokračujeme tak v napĺňaní našej vízie kvalitnej a kontinuálnej práce s mladou generáciou. Práve medzi ňou je táto basketbalová disciplína veľmi populárna,“ uviedol v tlačovej správe Jaroslav Janáč. SSA pod krídlami SBA získa priestor na rozvoj a propagáciu svojich aktivít. „S podporou SBA sa nám otvárajú širšie možnosti zapojenia v medzinárodných súťažiach, čo prispeje k zvyšovaniu atraktivity streetballu. Ďalej budeme môcť využívať skúsenosti SBA pri vzdelávaní trénerov, rozhodcov, hráčov a hráčok,“ doplnil František Kubala

Memorandum predchádza Zmluvu o spolupráci a vzájomnej súčinnosti, ktorú obe strany momentálne pripravujú. Jej úlohou bude podrobnejšie stanoviť práva a povinnosti oboch partnerov.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia