Kouč Turkov označil trénerov v NBA za hlupákov

Publikované: 21.08.2012 Autor: SITA

Pivot Utahu Enes Kanter nepomôže Turkom v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2013, čo mimoriadne rozohnilo staronového trénera reprezentácie Bogdana

Tanjevič Bogdan (tréner Turecko)
Tanjeviča.

„Nečudujem sa, že odmietol prísť. Amerika je totiž to pravé miesto, kde môžete ‚stratiť‘ hlavu – predovšetkým ‚zásluhou‘ koučov, akí tam trénujú. V NBA sa za sto rokov objavili traja alebo štyria dobrí tréneri. Zvyšní sú hlupáci, vrátane Tyrona Corbina v Utahu. Nechcel som mu volať, nerád debatujem s ľuďmi, ktorí nevedia, čo robia. Kanter pod jeho vedením zabudol hrať basketbal. Nikdy z neho nebude center, no predsa nastupuje práve na tejto pozícii a hrá chrbtom ku košu. Napriek 210 centimetrom bol v tureckej reprezentácii najlepším strelcom. V NBA sa však vôbec nedostáva ku strelám,“ vylial si zlosť v rozhovore pre La Gazzetta dello Sport 65-ročný Srb Tanjevič, ktorý priviedol Turkov k strieborným medailám na domácich majstrovstvách sveta 2010 a v júni tohto roka vystriedal na lavičke Orhuna Eneho.

Svoje slová môže prchký rodák z čiernohorského mestečka Pljevlja podložiť aj štatistikami, ktoré dosiahol Kanter vo svojej nováčikovskej sezóne v NBA. V drese Utah Jazz zasiahol do všetkých 66 stretnutí základnej časti ako striedajúci hráč, priemerne nastrieľal iba 4,6 bodu a doskočil 4 lopty. „Sám Kanter potrebuje tureckú reprezentáciu viac, ako ona potrebuje jeho,“ domnieva sa Tanjevič.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia