Zastávka Streetsportline Open Series 2012 na piešťanskom festivale GRAPE

Publikované: 06.08.2012 Autor: eBasket.sk

Streetballová sezóna sa pomaly prehupla do svojej druhej polovice. Po hlavnej sérii pod značkou StreetBasket Tour môžu balleri stále zbierať body v pokračujúcej otvorenej „Open Series“, ktorej ďalšia zastávka bude aj na GRAPE festivale na Piešťanskom letisku.

Organizátori – Basketland n.f. a Grape Agency pod záštitou Slovenskej streetballovej asociácie (SSA) privítajú v sobotu 11. augusta osem pozvaných elitných tímov, ktoré si zmerajú sily v hlavnej mužskej kategórií. Boj o prize money v celkovej hodnote 111 eur sa začne v druhý festivalový deň približne okolo jedenástej hodiny a o zaujímavé podkošové súboje určite nebude núdza.

Doplnkovou kategóriou, ktorá sa na letisku odohrá, bude „Open Fun“ kategória pre všetkých návštevníkov, priateľov športu, pohybu a zábavy. Do tejto kategórie sa bude dať prihlásiť aj počas prvého festivalového dňa. Okrem tradičného formátu 3×3 sa môžeme tešiť aj na doplnkové individuálne disciplíny: FT Shooting, Slam Dunk Contest a 3.pts Shooting a veľa skvelej muziky, ktorú určite nájdete v „našľapanom“ line-up. Ten prinesie do Piešťan také formácie ako The Subways, Example, Morcheeba (všetko Veľká Británia), ale aj mnohých slovenských obľúbených interpretov ako Le Payaco, Billy Barman, Puding pani Elvisovej, Vec, atď.

Po pozitívnych skúsenostiach s festivalom StreetFest v Malackách sme sa už viacero sezón pohrávali s myšlienkou priniesť streetball na iný kvalitnejší letný festival. Sme veľmi radi, že nám organizátori „GRAPE-u“ umožnili stať sa súčasťou festivalového programu, ktorí každým rokom priťahuje viac a viac návštevníkov. O to viac nás to teší, rovnako aj fakt, že sa opäť vraciame do Piešťan, ktoré sú našou srdcovou záležitosťou,“ povedal nám zástupca SSA František Kubala.

 


Diskusia