Na Alcatraz pôjde Jaro Ciho

Publikované: 29.06.2012 Autor: eBasket.sk

Na západnej terase Bratislavského hradu – na skalnom výbežku Malých Karpát – sa v utorok 19. júna rozhodlo o slovenskom „kráľovi skaly“. To znamená o tom, kto postúpi na svetové finále Red Bull King of the Rock na ostrove Alcatraz zvanom aj “The Rock” (skala).

Dve slovenské kvalifikácie (východná a západná) rozhodli o šestnástich najlepších streetballistoch, ktorí si to v slovenskom finále „rozdali“ v drsných streetballových súbojoch jeden na jedného. Osemfinále sa nieslo v duchu Západ proti Východu. S jednoznačným skóre 8:0 vyhrali ôsmi postupujúci zo západoslovenskej kvalifikácie. Jej víťaz Martin Nižný sa porúčal už v štvrťfinále. Zo semifinálových súbojov, kde hrali Jaro Musil proti Jarovi Cihovi a Andrej Kuffa proti Matúšovi Mlynekovi, vzišla finálová dvojka Jaro Ciho vs- Andrej Kuffa.

Pred finálovým súbojom panovalo pod Bratislavským hradom napätie. Iba 5 minút delilo dvoch hráčov od absolútnej eufórie z postupu na svetové podujatie, resp. zo sklonenej hlavy a priznania porážky. Ciho využil svoj streetballový um a Andreja Kuffu napokon zdolal jasným skóre 10:5. „Bol to výborný turnaj. Som rád, že to vyhrala legenda Jaro Ciho,“ povedal po finále sklamaný Kuffa. Na druhej strane šťastný Ciho sa po finále vyznal. "Bol som veľmi nervózny a toto podujatie som chcel vyhrať. Súboje jeden na jedného sú fyzicky náročné. Azda najťažší zápas som odohral vo štvrťfinále proti mladému talentovanému Markovi Ravaszovi, no som nesmierne rád, že som sa dokázal od zápasu k zápasu zlepšovať.” 

Presne 122 slovenských streetballistov nabralo odvahu zapojiť sa do premiérového Red Bull King of the Rock na Slovensku. Pripomeňme, že na tomto podujatí sa nehrá streetball klasicky traja na troch, ale jeden na jedného. Kým prvé dva ročníky sa odohrali na Alcatraze s výlučne americkým zastúpením, tretí rok unikátne podujatie otvorilo brány borcom s basketbalkou z celého sveta. V minulosti 29 rokov hľadali väzni cestičky ako z ostrova uniknúť, dnes streetballisti bojujú o postup naň.

Prvým streetbalistom, ktorý bude Slovensko reprezentovať na tejto prestížnej akcii, je Jaroslav Ciho: "O Alcatraze som zatiaľ vôbec nerozmýšľal. Dúfam však, že neurobím hanbu a zahrám tam dobrý výsledok.” Svetové finále Red Bull King of the Rock sa uskutoční 22. septembra.

Red Bull King of the Rock – dokument spod Bratislavského hradu
Všetky informácie o podujatí nájdete TU

FOTOGALÉRIA Z PODUJATIA:

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 27.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK