Streetballový festival sa blíži

Publikované: 20.06.2012 Autor: Marek Grondžel/goodangelskosice.eu

Už sedem rokov je podujatie U. S. Steel StreetBasket synonymom skvelej letnej streetballovej zábavy. Pred dvomi rokmi si turnaj dal síce neplánovanú prestávku, ale vlani sa vrátil vo veľkom štýle a potvrdil, že do Košíc jednoducho patrí. Tentoraz prichádza vo vynovenom šate a s podobou, ktorú v minulosti ešte nemal.

U. S. Steel StreetBasket 2012 Košice bude vyvrcholením série Tatralandia StreetBasket Tour, ktorá po zastávkach v Banskej Bystrici a Bratislave prichádza do metropoly Východu, aby spoznala mená družstiev, ktoré budú Slovensko reprezentovať na prestížnych európskych, ale aj svetových podujatiach.

Organizátori Tatralandia StreetBasket Tour 2012 pripravili siedmy ročník série ako kvalifikáciu na World Tour Master mužov v Istanbule, resp. vyvrcholenie ženských a juniorských majstrovstiev sveta v Aténach a Seville. Pre najlepších z U. S. Steel StreetBasket 2012 Košice sa otvára aj možnosť účasti na turnaji v estónskom Tallinne.

Dlhé roky v Košiciach platilo, že tí najmenší si streetball môžu súťažne zahrať úplne zadarmo. Pre detské a mládežnícke kategórie ani tento rok nebolo vypísané štartovné, jedinou podmienkou (ak nerátame vek) je stihnúť sa zaregistrovať, pretože počet tímov, ktoré sa môžu predstaviť v jednotlivých kategóriách je obmedzený.

Prehľad kategórií U. S. Steel StreetBasket 2012 Košice:

A – MINI STREET MIX (chlapci a dievčatá, rok narodenia 2000 a neskôr – max. 12 družstiev – bez štartovného poplatku)
B – MIX ZŠ (chlapci a dievčatá, rok narodenia 1997 a neskôr – max. 24 družstiev – bez štartovného poplatku)
C – DIEVČATÁ (dievčatá, rok narodenia 1995 a neskôr – max. 16 družstiev – bez štartovného poplatku)
D – JUNIORI (chlapci, rok narodenia 1993 a neskôr – max. 16 družstiev – bez štartovného poplatku)
E – ŽENY (bez obmedzenia veku – max. 8 družstiev – štartovný poplatok 16,– €/tím)
F – MUŽI (bez obmedzenia veku – max. 32 družstiev – štartovný poplatok 16,– €/tím)
G – OPEN MIX (bez obmedzenia veku, no s podmienkou účasti aspoň jednej ženy na súpiske a aj na ihrisku – max. 16 tímov – štartovný poplatok 16,– €/tím)
H – OLD-YOUNG (pre dvojice, pričom hráči musia byť rodinnými príslušníkmi a zároveň starší „OLD“ musí byť narodený v roku 1982 a skôr, no a mladší „YOUNG“ v roku 1997 a neskôr – max. 16 tímov – bez štartovného poplatku)
I – VIP (v prípade mužov nesmie byť členom družstva aktívny hráč, ktorý v uplynulom ročníku odohral jeden zápas v extralige alebo v 1. lige a hráči musia mať najmenej 35 rokov; v prípade žien nie sú obmedzenia – podmienky štartu si vyžiadajte e-mailom na adrese: info@streetbasket.sk)

Takže už len pripomenieme, kde sa ešte posledných pár hodín môžete prihlásiť na U. S. Steel StreetBasket 2012 Košice. Registrácia prebieha TU a detailnejšie informácie o jej podmienkach nájdete na stránkach stre­etball.skbasketland.sk, kde nájdete aj ďalšie podrobnosti o finálovom podujatí série Tatralandia StreetBasket 2012.

 


Diskusia