Streetballové peklo vo Vajnoroch

Publikované: 18.06.2012 Autor: Marek Grondžel/goodangelskosice.eu

Horúci vzduch a pražiace slnko sa počas ostatného víkendu postarali v bratislavských Vajnoroch o to, že druhé podujatie tohtoročnej série Tatralandia StreetBasket Tour 2012 miestami pripomínalo peklo. 

V hlavnej kategórii mužov zvládlo toto peklo najlepšie (možno aj vďaka názvu) družstvo Letný Vánok, ktoré to dotiahlo až do finále, no v ňom už nestačilo na tím nazvaný Čistiaci prostriedok.

Trenčiansko-žilinská formácia svoju druhú finálovú účasť v rámci Tatralandia StreetBasket Tour 2012 už – na rozdiel od podujatia v Banskej Bystrici – dokázala pretaviť na turnajové prvenstvo. Na Považie tak z hlavného mesta putovala nielen finančná odmena vo výške 111,– eur, ale aj miestenka na Prague International Cup, ktorý sa na prelome júna a júla uskutoční na Václavskom námestí v Prahe.

Aj súťaž žien mala v Bratislave iného víťaza, pretože obhajkyne prvenstva vybojovaného pod Urpínom TAB-LE-TY nestačili vo finále na družstvo Vydýchané z lavičky. Naopak medzi juniormi sa opakoval scenár z Banskej Bystrice, pretože aj vo Vajnoroch sa z víťazstva tešil celok Dano a jeho homoši, tentoraz po triumfe nad tímom pod názvom 3 králi.

Kompletné výsledky z podujatia Tatralandia StreetBasket 2012 Bratislava-Vajnory: 

Mix ZŠ

1. Black & White
2. GAY BROTHERS
3. Lempáci

MVP hráč: Marek Doležaj

Juniori

1. Dano a jeho homoši
2. 3 králi
3. Daewoo Team

MVP hráč: Michal Hájek

Ženy

1. Vydýchané z lavičky
2. TAB-LE-TY
3. Neuveritelne krasky

MVP: Alexandra Riecká

Muži

1. Čistiaci prostriedok
2. Letný Vánok
3. Kardiaci

MVP hráč: Martin Nižný

Open Mix

1. Palacinky
2. Slaninu si neprosím
3. OL IN

MVP hráč : Jakub Kriván

Open Fun

1. Obojživelnik je náš pán
2. Zmackni Enter
3. Starci

MVP hráč: Róbert Slezák

Old-Young 2×2

1. Kubalovci
2. SCHWABITOS

Sprievodné súťaže 

3pts. Shooting

1. Marián Hodonský
2. Matúš Kuchálik

Free Throw Shooting

1. Dominik Havel
2. Janis Azácis

Slam Dunk Contest

1. Ján Záhora
2. Jaroslav Musil

Pred finálovým podujatím Tatralandia StreetBasket Tour 2012, ktorým bude už počas najbližšieho víkendu turnaj U. S. Steel StreetBasket 2012 v Košiciach sa v niektorých kategóriách zaujímavo zamotalo priebežné hodnotenie série. Najzaujímavejšie zatiaľ vyzerá súťaž mužov, ktorej aktuálny stav a taktiež poradie v ostatných kategóriách nájdete na stránke basketland.sk.

Na rovnakej stránke sa tiež môžete zaregistrovať na finálový turnaj série U. S. Steel StreetBasket 2012 Košice. Viac informácií o tomto podujatí, ktorého 12. ročník sa pred Obchodným Centrom Galéria začne v sobotu 23. júna o 8.00 hod. nájdete TU alebo priamo na oficiálnej internetovej stránke turnaja streetbasket.sk.

 


Diskusia