Na východe kraľoval Tomáš Takáč

Publikované: 07.06.2012 Autor: eBasket.sk

„Najdrsnejším“ streetbalistom na východe je Tomáš Takáč (26). Košičan ovládol východoslovenskú kvalifikáciu Red Bull King of the Rock, keď vyhral všetkých osem zápasov jeden na jedného a vo finále porazil Adama Antoniho jasným skóre 15:5.

Premiérovo sa na Slovensku hral streetbal systémom jeden na jedného. Námestie pred košickým Auparkom sa premenilo na basketbalové centrum. Šesťdesiatštyri borcov s basketbalkou hralo o osem postupových miest do slovenského finále Red Bull King of the Rock. Po ostrých vyraďovacích súbojoch postúpilo do slovenského finále osmička „najdrsnejších“: Tomáš Takáč, Adam Antoni, Ondrej Kováč, Martin Leco, Peter Ivanovič, Jaroslav Cibere, Tomáš Kiseľa a Ivan Kusko.

Vloženú smečiarsku súťaž vyhral s jasnou prevahou diváckych decibelov Martin Leco, no do finále sa mu presmečovať nepodarilo. Súhru presných striel a dokonalej obrany predviedol Tomáš Takáč, ktorý si z Košíc odnáša historicky prvý titul Red Bull King of the Rock. „Do basketbalu som sa zamiloval, keď som mal dvanásť rokov. Je to nádherná tímová hra,” opisuje svoje basketbalové začiatky víťaz Tomáš Takáč “Na Red Bull King of the Rock sa však nemôžete spoliehať na svojich spoluhráčov. Nikto iný za mňa kôš nedá. Som veľmi šťastný a nečakal som výhru, najmä preto, že mojou silnou stránkou je najmä obrana. Mal som namále v druhom zápase. Hral som proti kamarátovi, čo je vždy veľmi ťažké, avšak vo finále som mal jasne navrch.“ 

Streetbalové súboje jeden na jedného Red Bull King of the Rock pokračujú v nedeľu 17. júna v Bratislave, keď západoslovenská kvalifikácia začína o 14.00 na námestí pred Galleriou Eurovea. Rovnako ako z Košíc tak i z Bratislavy postupuje osem najlepších do slovenského finále, kde sa v utorok 19. júna rozhodne o jedinom zástupcovi Slovenska, ktorý si to rozdá koncom septembra s borcami z celého sveta na bájnom ostrove Alcatraz, zvanom aj „The Rock“, na svetovom finále Red Bull King of The Rock.

Red Bull King of the Rock – to sú drsné streetbalové súboje jeden na jedného, kde sa nemôžeš spoľahnúť na svojich spoluhráčov. Iba ty môžeš za šestnásť sekúnd vystrúhať stratégiu ako zavesiť dvojku alebo trojku do koša, inak nekompromisne zakončí tvoj súper. Celkovo 5 vyčerpávajúcich minút driblovať o stošesť a strieľať na kôš presne ako Robin Hood.

Slovenskí pouliční basketbalisti si už brúsia zúbky a slovenská formácia MOJA REČ pre nich nahrala klip

Všetky informácie nájdete TU

 


Diskusia