Ani vietor, ani dážď

Publikované: 05.06.2012 Autor: Marek Grondžel/goodangelskosice.eu

Ani nepriazeň počasia neprekazila úspešný štart 7. ročníka streetballovej série, ktorá tento rok nesie pomenovanie StreetBasket tour 2012. Počas prvých júnových dní to príroda v Banskej Bystrici na vyznávačov pouličného basketbalu skúšala rôznymi zbraňami, no ani vietor, dážď a pomerne chladný vzduch nedokázali nadšenie účastníkov podujatia schladiť.

Keďže už pred prvým dňom turnaja sa objavili nepriaznivé vyhliadky poveternostných podmienok, tak organizátori sa rozhodli presunúť miesto konania Tatralandia StreetBasket Banská Bystrica 2012 spred obchodného centra Europa priamo pred Športovú halu na Štiavničkách, ktorá mala slúžiť ako „krytá záloha“ v prípade intenzívneho a dlhotrvajúceho daž­ďa.

Počasie sa síce s odhodlanosťou všetkých odohrať turnaj pod holým nebom zahrávalo, ale nezlomilo ju. V samotnom závere druhého hracieho dňa turnaja tých najvytrvalejších, respektíve najúspešnejších dokonca obdarilo slnečnými lúčmi, v žiare ktorej aj víťazné trofeje, či kropaje potu získali na vyššom lesku.

V kategórii mužov sa pod Urpínom najviac darilo formácii KIWI, ktorá v konečnom poradí predstihla tímy ČISTIACI PROSTRIEDOK a LETNÝ VÁNOK. Víťazi si zabezpečili nielen odmenu vo výške 111 eur, ale aj miestenku na podujatie európskeho formátu, ktorým bude turnaj Ghetto Basket v rámci Ghetto Games Festival, pričom jeho hostiteľom bude na prelome júna a júla lotyšské mesto Ventspils.

V súťaži žien sa predstavili len dva tímy, pre ktoré tak prvý súboj bol hneď finálový a TAB-LE-TY v ňom triumfovali nad celkom LSD. Zdolanému družstvu však vyšla odveta vo vyvrcholení kategórie OPEN FUN, no porazené TAB-LE-TY môže tešiť fakt, že v tejto súťaži sa nebojovalo o body do celkovej klasifikácie StreetBasket Tour 2012.

Do jej hodnotenia si plný počet bodov v juniorskej kategórii pripísal tím DANO A JEHO HOMOŠI, medzi dievčatami to boli hráčky zo zoskupenia LITTLE BAD GIRLS. Celky WEST COAST v kategórii Mix ZŠ a KINGS OF BASKET v súťaži MINI STREET MIX si spolu s ostatnými víťaznými družstvami zároveň zabezpečili miestenky na finálové podujatie série, ktorými bude U. S. Steel StreetBasket Košice 2012.

Kompletné výsledky Tatralandia StreetBasket Banská Bystrica 2012 nájdete na stránke basketland.sk, kde sa zároveň môžete prihlásiť na ďalšie podujatie série StreetBasket Tour 2012. To sa uskutoční 16. júna v bratislavských Vajnoroch, presnejšie v tamojšom športovom centre Alviano. Registrácia na tento turnaj prebieha TU.

 


Diskusia