Miloš Pažický novým trénerom Rožňavy

Publikované: 12.09.2008 Autor: SITA

Novým trénerom basketbalistiek AT Gemtex MBK Rožňava sa stal Miloš Pažický, ktorý v minulej sezóne viedol mužov TU Košice. Ako informuje piatkové vydanie východoslovenského denníka Korzár, bývalý reprezentačný kouč sa s extraligistom dohodol na dvojročnom pôsobení.

Pažický Miloš (Foto: Štartfoto)
„Pred dvoma týždňami ma oslovili funkcionári z Rožňavy, či by som mal záujem o účinkovanie v klube, ak by mali interes oni. Povedal som, že sa dá o tom rozprávať. Už som predpokladal, že z toho zišlo a v Rožňave zostáva pôvodný tréner, takže som tomu vôbec neprikladal nejakú váhu. No veci sa vyvinuli tak, že v priebehu dvoch dní som sa tu našiel na tréningu. Pred dvoma dňami boli za mnou funkcionári a dohodli sme sa na tom, že na dva roky by som mal prevziať družstvo,“ skonštatoval Miloš Pažický, ktorý v roku 2001 sedel na trénerskej lavičke slovenskej mužskej reprezentácie.

Pre dlhoročného kormidelníka Chemosvitu Svit to bude prvé pôsobenie pri ženskom družstve. "Som človek, ktorý už skúsil skoro všetko, a dá sa povedať, že všetko nové ma láka. Myslím si, že ženy, pokiaľ ide o tréning a celkovo prístup k basketbalu, majú viac entuziazmu a zanietenia ako muži. Počítam s tým, že práca s dievčatami bude síce náročná, ale o to ľahšia, že mladé i staršie

Pažický Miloš (Foto: jäzva)
hráčky si budú chcieť udržať nejakú tú svoju výkonnosť a budú sa chcieť zlepšovať. Myslím si, že basketbal je v Rožňave dobrý a skúsime sa predrať medzi tie lepšie družstvá," dodal M. Pažický.

Vedenie rožňavského klubu zaskočila situácia v uplynulých dňoch, keď museli narýchlo zháňať nového trénera. Doterajší lodivod Miklós Szakáll minulý víkend neodcestoval na turnaj do Budapešti, a keď sa neukázal ani na následnom tréningu v utorok, nastal čas konať.

„Ťažko sa mi vyjadruje k tomu, čo sa stalo. Môžem len konštatovať, že to bolo jeho rozhodnutie a ja som vzhľadom na zachovanie kontinuity prípravy musel vec urýchlene riešiť,“ povedal výkonný riaditeľ AT Gemtex MBK Rožňava Juraj Pápay. 

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK