Chceš sa stať streetballovým rozhodcom?

Publikované: 12.04.2012 Autor: eBasket.sk/Patrik Polcer

Slovenská streetballová asociácia už tretí rok po sebe organizuje školenie streetballových rozhodcov. V predošlých ročníkoch organizáciu týchto školení ocenili nielen samotní hráči, keďže prispela k pozdvihnutiu kvality zápasov a podporila ducha fair-play, ale stretla sa aj s nemalým záujmom zo strany adeptov na streetballový rozhodcovský dres.

Streetball ako šport sa dostáva do povedomia a momentálne sa rozvíja pod krídlami FIBA, ktorá sa ho rozhodla presadiť v blízkej budúcnosti aj ako olympijský šport. Na

Streetball Tour Banská Bystrica 2011 (Foto: Basketland)
tomto vrcholnom športovom podujatí by sa mala mladá odnož basketbalu predstaviť ako „3 on 3 basket“ s medzinárodne platnými FIBA oficiálnymi pravidlami.

Cieľom školenia je pripraviť rozhodcov – pozorovateľov na zmeny v pravidlách, diskutovať o špeciálnych situáciách a zjednotiť ich posudzovanie. Len vyškolení rozhodcovia sa budú pohybovať po streetballových ihriskách počas Streetball Tour 2012 a iných podujatí pod značkou Open Series.

Víťaz Streetball Tour 2012 má možnosť získať miestenku na World Tour Masters v tureckom Istanbule či účasť na rôznych iných zahraničných podujatiach v rámci spolupráce SSA so zahraničím. Súčasťou slovenskej výpravy bude vždy aj jeden vyškolený rozhodca, ktorý bude reprezentovať Slovenskú streetballovú asociáciu. V minulých rokoch na neoficiálnych majstrovstvách sveta v Moskve úspešne reprezentovalo SSA družstvo Letného Vánku a ako rozhodca sa v Moskve predstavil Martin Čeppan.

Ružinovský streetball 2011 (Foto: BKR 08 Bratislava)
Slovenská streetballová asociácia otvorí tento ročník Streetball Tour 2012 už 1.mája v priestoroch FTVŠ na Lafranconi v Bratislave. Pravidlá schválené na medzinárodnej úrovni prinášajú mnoho zaujímavých zmien, ktoré do hry vnášajú dynamiku, rýchlosť a dúfajme, že aj množstvo oku lahodiacich akcií. Školenie budú viesť skúsení lektori Lucia Vanková a už spomínaný Martin Čeppan ako hlavný rozhodca SSA pre sezónu Streetball Tour 2012.

Ak sa chceš stať streetballovým rozhodcom, postup je veľmi jednoduchý. Školenie sa bude konať 16. apríla na Karloveskej v Bratislave so začiatkom o 18.30 hod. V prípade záujmu stačí odoslať mail na yoki666@gmail.com.

„Poslaním školenia streetbalových rozhodcov – pozorovateľov je šíriť správnu interpretáciu pra­vidiel, riadenia streetbalového zápasu, čo by malo viesť k zdokonaleniu organizácie celého podujatia. V žiadnom prípade nie je naším záujmom ´pokaziť´ streetball ako pouličný šport. Snažíme sa len rozvíjať nové športové odvetvie – basket 3:3 na medzinárodnej a profesionálnej úrovni,“ zosumarizovala cieľ školenia jedna zo školiteľov Lucia Vanková.

 


Diskusia