Problémový Marbury odmieta, že by v Číne udrel fanúšika

Publikované: 13.03.2012 Autor: SITA

Bývalá problémová americká hviezda NBA Stephon Marbury odmieta tvrdenia, že ako hráč čínskeho tímu Peking Ducks v

Marbury Stephon (Foto: SITA/AP)
nedeľu po prehre 100:102 v semifinále play-off pod košmi tímu Šan-si Brave Dragons udrel fanúšika. „Neurobil som to. Akoby aj, keď nás od fanúšikov delila ochranka,“ vyhlásil pre China Daily 35-ročný rozohrávač.

V novinách sa objavila fotografia, ako fanúšikovia búchajú na okná dodávky, ktorá odvážala hráčov z haly. Ešte predtým museli duel na desať minút prerušiť, lebo domáci priaznivci zahádzali palubovku fľašami s vodou na protest proti verdiktu rozhodcov. Dragons vyrovnali stav série na 2:2, rozhodujúci piaty zápas je v čínskej metropole na programe v stredu.

Marbury, ktorý vyrastal v susedstve newyorského Brooklynu a má šesť súrodencov, bol napriek svojej nespornej basketbalovej kvalite známejší skôr ako „enfant terrible“, za čo si vyslúžil prezývku „Pán rakovina kabíny“. Najvypuklejšie sa jeho správanie prejavilo v tíme New York Knicks, kde bojoval proti koučom Larrymu Brownovi aj Isiahovi Thomasovi. Denník New York Daily ho v tom čase vyhlásil za najviac nadávajúceho športovca v meste. V NBA odohral dovedna 13 sezón v dresoch Minnesoty, New Jersey, Phoenixu, New Yorku a Bostonu, v 846 dueloch dosiahol priemer 19,3 bodu a 7,6 asistencie na jedno stretnutie.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia