Levice sa "zbláznili", ale držíme im palce

Publikované: 07.12.2011 Autor: Martin Galajda

V slovenských pomeroch vec nevídaná. Tím extraligy mužov a účastník českej Mattoni NBL Basketbal Levice kúpil trénera. Úspešného českého odborníka Františka Róna nahradil slovenský lodivod Peter Bálint. Kormidelníkovi, ktorý priviedol tím z metropole Tekova k nečakanému titulu a pomohol naštartovať prerod levického basketbalu, zlomilo väz päť prehier v NBL v rade. Najmä domáca proti Ústí nad Labem a tá na palubovke bratislavského Interu boleli. Ak pripočítame zaváhanie v Opave, sumár je neúprosný. Levice asi stratili šancu na účasť v elitnej šesťčlennej skupine v druhej fáze základnej časti.

Nie o tom som však chcel písať. Tréneri prichádzajú a odchádzajú a inak to už nebude. Levice však siahli k netradičnému kroku. Svoju pozornosť zamerali na kormidelníka, ktorý mal platný kontrakt. Peter Bálint sa po úspešnej kariére v Česku upísal možno trochu nečakane Komárnu a opäť odvádzal dobrú robotu. „Lodiari“ pocho­piteľne nemienili rozobrať fungujúci stroj len preto, že ich veľký rival zatúžil po Bálintovi. Musela prísť naozaj zaujímavá ponuka, aby prišlo k výmene na trase Komárno - Levice.

Ani jedna strana samozrejme neprezradí, na koľko to Levice vyšlo. Podľa našich informácií by však mohol ktorýkoľvek z extraligových klubov s touto sumou vyplatiť trénera na pol sezóny vopred. Navyše, nešlo by o zmluvu podliezajúcu trhovú cenu. Aj tak tomuto rozmaru fandím. Rozmaru, ktorý stal Levičanov možno päť mesačných platov trénera, ktorý je momentálne v kurze.

Prečo? Tento na slovenské pomery bláznivý krok kvitujem najmä preto, že Levice sa rozhodli investovať do SLOVENSKÉHO trénera. Urobili tak napriek tomu, že dnes je na trhu množstvo kvalitných a úspešných trénerov. Mohli siahnuť do zahraničia a priviesť odborníka, ktorý by mal zaujímavý profil a možno by odviedol rovnakú robotu ako tréner Bálint. Určite by to nestálo toľko peňazí. Preto verím, že to bude rana do čierneho a s pribúdajúcim časom uvidíme v „prvom tíme“ Astrumu stále viac Slovákov aj na palubovke.

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 30.09.2020 UMB UMB
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK