Viac ako 60 tímov na Sunny Ballers Streetball 2011

Publikované: 20.08.2011 Autor: ballers.sk/eBasket.sk

Šiesteho augusta sa v Martine na letnom kúpalisku Sunny Martin uskutočnil Sunny Ballers Streetball 2011 . Išlo už o tretí outdoor turnaj pod hlavičkou značky Ballers, ale už o 17. ročník na letnom kúpalisku v Martine, za čo patrí veľká vďaka majiteľovi kúpaliska Slavomírovi Smikovi a Radovi Hrušíkovi. Asi nikto nepredpokladal, že hneď na treťom ročníku Ballers Streetballu prekročíme hranicu 60 tímov (celkovo 64 v 4 kategóriách – Muži, Mix, PRO a Business), čo je pre organizátorov úspech a motivácia do ďalšej práce a je jasné, že spojenie Sunny a Ballers má obrovský potenciál aj do budúcnosti.

V sobotu ráno pri registračnom stolíku sa nahlásilo 64 prihlásených tímov, pre ktoré už boli pripravené štyri ihriská, DJ & beatmaker GYPSO, skvelé vecné ceny od Ballers Clothing Company, shop.ballers.sk, streetsportline.sk, Komunal energy, atď. Veľkou mierou podujatie podporil aj poslanec za mestskú časť Priekopa Stanislav Thomka, ktorý turnaj pod hlavičkou značky BALLERS podporil už po niekoľkýkrát. O tom, že sa v Martine stretla ozajstná česko-slovenská streetballová elita, svedčia už samotné názvy teamov ako XStream Ballers (ČR), Terminátoři z českého Benešova, Ballers (Martin), Mesto Snov (Piešťany), Stara Škola (Žilina), Letný Vánok (Bratislava), Čistiaci Prostriedok (Trenčín) a mnoho ďalších.

Hneď pri registrácii dostali tímy minerálky, tričká Sunny Ballers Streetball 2010, poukážky na nákup oblečenia Ballers cez internetový portál www.ballers4life.com , poukážky na obed a na nápoj.

Hneď, ako bolo jasné sme, že je všetko pripravené – tímy sú prihlásené a každý má ´odsledovaný´ rozpis zápasov, pozorovatelia Karol Jileček, Paťo Vadkerti, Peťo Janotík a Ondrej Krivuš sú na miestach – DJ stíšil hudbu, Róbert „Rocky“ Puchert chytil mikrofón a odštartoval prvé zápasy v skupinách. Všetky tímy sa dostavili k ihriskám a začali zápasy, ktoré sa hrali 10 minút alebo do 12 bodov.

Všetko išlo podľa plánu, všetky štyri ihriská boli maximálne vyťažené, areálom sa ozýval kvalitný hip hop vďaka Gypsovi, slečny v stánku Ballers Clothing Company mali plné ruky práce, hráči si užívali skvelé počasie v kombinácii s kvalitným streetballom a osviežujúcim bazénom.

Po odohratí základných skupín, z ktorých postupovalo ďalej v kategórii Muži 32 tímov a v kategórii Mix 16 tímov, sme sa dostali k finálovým zápasom v kategóriách Business a PRO. V kategórii Business, ktorá bola venovaná tímom sponzorov, sa vo finále stretlo družstvo Ballers Clothing Company (Tomáš Hanák, Lukáš Antoš, Lukáš Onderka a Matej Sumka) s Corner by wine planet.sk (Marián Kubis, Ján Vojtko, Roman Hrubý). Chalani z Ballers Clothing Company si v tomto zápase pomerne s prehľadom so súperom poradili a tešili sa z triumfu v tejto kategórii.

V kategórii PRO, v ktorej hrali profesionálny hráči, sa vo finále stretli dva najlepšie tímy nedávno skončeného ročníka Streetball Tour – Letný Vánok a Čistiaci Prostriedok. Po zápase plnom krásnych akcií a striel sa z víťazstva tešili chlapci z Čistiaceho Prostriedku, pričom okrem vecných cien a trofeje si odniesli aj prizey money v hodnote 100 eur.

Po krásnych finálových zápasoch nasledovala sprievodná súťaž v smečovaní – Streetsportline.sk Slam Dunk Contest. Šesť ´dunkerov´ predviedlo podarené kúsky, no z víťazstva sa tešil nakoniec Erik Forišek z tímu Opilci (Bratislava).

Po tejto atraktívnej súťaži prichádzajú na ihriská postupujúce tímy v kategóriách Muži a Mix. Je vidieť, že začína ísť o veľa. Prize money 300 eur, víkendové pobyty, krásne trofeje a skvelé vecné ceny sú predsa to najväčšie lákadlo pre to, aby každý zo seba dostal maximum.

Po asi hodinke sa dostávame do elitnej štvorky tímov v mužskej kategórii a k semifinálovým zápasom v kategórii mix. V mixoch mali diváci možnosť obdivovať aj výkony extraligových hráčov a to, že chalani to naozaj vedia, bolo vidno na množstve vydarených ´dunkov´ a efektných akcií. Do finále mixu sa nakoniec prebojovali tímy KAČKOZORDI a DEADLINERI. Mali sme možnosť vidieť naozaj krásne finále, keď tím KAČKOZORDI najmä vďaka takmer neomylnej streľbe spoza trojkového oblúka rozstrieľal tím DEADLINEROV a odniesol si prvé miesto, prize money 100 eur, medaile (od Ballers Clothing Company – ako každý z prvých troch tímov) a skvelé vecné ceny. Premiérovo sme udeľovali aj cenu shop.ballers.sk MVP finále v kategórii MIX, ktorú si za svoj obdivuhodný výkon odniesol Peter Tabačár, ktorý svojou bezchybnou streľbou privádzal súperov do šialenstva.

Hneď po odovzdaní cien sme sa pustili na semifinálové zápasy hlavnej kategórie, keďže sa rýchlo stmievalo. V prvom semifinále si zmerali sily tímy BALLERS z Martina a TERMINÁTOŘI z Benešova. Najlepší tím českej streetballovej scény bol favoritom zápasu, no počas neho sa úlohy častokrát menili a o všetkom rozhodlo až predĺženie, v ktorom mali viac šťastia Česi – vyhrali 19:17 v zápase, ktorý sa hral do 12 bodov. Druhé semifinále bolo čisto českou záležitosťou a stretli sa v ňom tímy KráKráKrá a XStream Ballers. Opäť to bol kvalitný zápas, v ktorom chcelo každé z mužstiev vyhrať, no nakoniec boli spokojnejší chalani zo XStream Ballers, ktorý na čele s Patrikom Nguyenom porazili súpera a vybojovali si postup do finále.

Zápas o tretie miesto bol po namáhavom súboji chalanov z BALLERS v semifinále jasnou záležitosťou ich súpera – tímu KráKráKrá, ktorý si po jasnom priebehu poradil s vysilenými Martinčanmi a získal tretie miesto.

Finále už bolo o niečom inom. Videli sme pravdepodobne najkrajší zápas tejto streetballovej sezóny, v ktorom tak Terminátoři ako XStream Ballers predviedli, že streetball nie je len o tom „vyhrať“, ale je aj o hre fair-play, o krásnych akciách, bavení divákov, kamarátstvach, … Hoci išlo o veľa, veď prize money, víkend na Liptovskej Mare či hodnotné trofeje neboli nikomu ľahostajné, hrou sa bavili ako hráči tak aj diváci. Nakoniec vyhral tím Terminátorov z Benešova v zložení David Březina, Ondřej Kubán a Jan Veselý, ktorý si odniesol aj cenu MVP Finále.

Na záver by sa organizátori chceli poďakovať: Radovi Hrušíkovi a Mišovi Danišekovi (za spoluorganizáciu), Slavomírovi Smikovi (za kúpalisko), Stanislavovi Thomkovi, Romanovi Jantošíkovi, Bosniakovi (za guláš), Karolovi Jilečkovi, Paťovi Vadkertimu, Peťovi Janotíkovi a Ondrejovi Krivušovi (pozorovatelia pri košoch), Michalovi Ondraškovi (za plagát), DJ Gypsovi, Patrikovi Nguyenovi (za fotky a za to, že dotiahol celú svoju partiu), kameramanovi Mattovi Zrebnému, Martine Hanákovej (za predaj vecí Ballers), Lukášovi Antošovi, Romanovi Hrubému a Riuške Smieškovej (za pomoc fest), Issuovi a shop.ballers.sk, Dušanovi Štajerovi a tiež streetsportline.sk, portálu www. eBasket.sk, reklamnej agentúre VL Media a všetkým sponzorom, ktorí boli aj na plagátoch.

FOTOGALÉRIA Z PODUJATIA:

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV