Hlavné ocenenia pre Cartera, Tomeka, Gavela, Žirkovú, Hejkovú, Koczkáša a Pribulovú

Publikované: 19.06.2011 Autor: eBasket.sk/SSA

Internetová stránka eBasket.sk, Slovenská streetbalová asociácia (SSA) a nezisková organizácia Basketland za pomoci bratislavskej mestskej časti Vajnory a ďalších partnerov podujatia vyhlásili v sobotu večer výsledky troch výročných ankiet.

Spoznali sme mená najlepších v extralige mužov  za uplynulý ročník, najlepšieho slovenského hráča, hráčku a trénerov v sezóne 2010/2011 bez ohľadu na krajinu pôsobenia a najlepších slovens

Synot Tip Hviezda Extraligy 2011
kých streetballistov za rok 2010.

„Sme veľmi radi, že Slovenská streetballová asociácia nás prizvala k tomuto projektu. Spoločne s pomocou SSA a Basketlandu sme dali dokopy najkomplexnejšiu basketbalovú anketu na Slovensku. Vyhlasovanie najlepších hráčov extraligy mužov má za sebou takmer desaťročnú tradíciu. Dnes sme sa však dostali na celkom inú úroveň a tento ročník je pre nás prakticky skúšobný. Už dnes vieme, že o rok by sme medzi nami radi privítali aj najlepšie extraligistky. Rovnako ako pri našich projektoch na stránkach hokej.sk a profutbal.sk chceme, aby aj naďalej rozhodovali o víťazoch najmä hlasy fanúšikov,“ povedal na úvod večera šéfredaktor eBasket.sk Martin Galajda a predseda SSA František Kubala dodal: „Vďaka patrí všetkým partnerom, ktorí nám pomohli. Bez nich by sme to neuskutočnili. Sme radi, že v ťažkých časoch slovenského basketbalu prichádza aj niečo pozitívne. Iba spoločnými projektmi tých, ktorí majú radi hru pod deravými košmi, posunieme náš šport vpred.“

Hráčom roka Carter, najlepším Slovákom Tomek

V extralige mužov sme spoznali držiteľov ocenení v desiatich individuálnych kategóriách a tri výbery All-Stars. Cenu OneClick hráč roka získal žilinský krídelník Justin Carter. Trojnásobný držiteľ ocenenia pre hráča mesiaca si odniesol aj ocenenie Street Sport Line krídelník roka. Pod Dubeň putuje zásluhou Lukáša Hofericu aj cena Spalding najväčší nárast výkonnosti.

Najviac trofejí pozbierali samozrejme hráči majstrovských Levíc. Dokopy štyri individuálne ceny. Planet Sport rozohrávač roka je Mike English. Koratex pivot roka patrí Esianovi Hendersonovi pokračujúcom v metropole Tekova aj v nasledujúcej sezóne. Basketland trénerom roka sa stal František Rón. Reprezentačný tréner slovenských mužov obhájil ocenenie spred roka, ktoré získal ešte ako kormidelník Pezinka. Levice mali aj Spalding striedajúceho hráča roka v osobe Jozefa Vojteka.

Spalding slovenský hráč roka sa stal Branislav Tomek z BK SPU Nitra. Skúsený pivot odsunul na druhú a tretiu priečku dvojicu Spišiakov Stanislava Baldovského a minuloročného víťaza Michala Baťku. Koratex defenzívny hráč roka je po tretí raz za sebou Marek Kozlík. „Som rád, že existuje táto cena. Každý tréner totiž vie, že všetky víťazstvá vychádzajú z dobrej obrany,“ povedal priamo na vyhlásení rozohrávač MBK Baník Handlová. Ocenenie Basketland mladý hráč roka patrí stále veľkému talentu slovenského basketbalu Richardovi Grznárovi z ŠKP Banská Bystrica.

Všetky tri All-Stars výbery určili novinári a manažéri klubov.  Zaujímavosťou je, že jediným Slovákom v extraligových All-Stars tímoch je pivot Nitry Branislav Tomek. Hráč sužovaný zraneniami dokázal aj v tomto ročníku potvrdiť svoje kvality a odborná verejnosť ho zaradila do prvého tímu. Spoločnosť mu robia klubový spoluhráč Ronald Moore, Adam McCoy s Justinom Carterom zo Žiliny a handlovský pivot Nenad Delić. V druhom All-Stars sú Mike English, Denis Toroman, Esian Henderson (všetci Levice), Pavel Bosák (Nitra) a Jaraun Burrows (Komárno). V slovenskom výbere sú Róbert Nuber (Handlová), Vladimír Hovaňák (Banská Bystrica), Stanislav Baldovský, Michal Baťka (obaja Spišská Nová Ves) a Branislav Tomek.

Najlepšími bez hraníc Žirková, Gavel, Hejková a Pospíšil

Najlepšími hráčmi Slovenska bez ohľadu na súťaž, v ktorej pôsobia, sa stali Anton Gavel a Zuzana Žirková. Rozohrávač Brose Baskets Bamberg v boji o cenu Spalding hráč roka SR nechal za sebou dvojicu bratov Rančíkovcov. Ocenenie za neho prevzal otec, keďže líder slovenskej reprezentácie mal na programe rozhodujúci finálový zápas nemeckej ligy. Gavel napokon uspel nielen v hlasovaní, ale aj na palubovke a na svojom konte má druhý nemecký titul v sérii. V boji o trofej Spalding hráčka roka SR boli aj Lucia Kupčíková a Luisa Michulková. Ocenenie Basketland tréner roka SR patrí slovenskej a európskej trénerskej legende Natálii Hejkovej. Basketland mládežníckym trénerom roka sa stal kormidelník junioriek Slovenska Martin Pospíšil, ktorý svoje zverenky priviedol na deviatu priečku v Európe.

Streetballistami roka Koczkáš, Pribulová a Valach

Najlepšími hráčmi Slovenskej streetballovej asociácie sa stali Branislav Koczkáš, Alexandra Pribulová a medzi juniormi Michal Valach. Rozhovory so všetkými troma vám prinesieme neskôr.

Synot Tip hviezdy extraligy 2011
OneClick hráč roka: Justin Carter (Váhostav-SK Žilina)
Planet Sport rozohrávač roka: Mike English (Astrum Levice)
Street Sport Line krídelník roka: Justin Carter (Váhostav-SK Žilina)
Koratex pivot roka: Esian Henderson (Astrum Levice)
Basketland tréner roka: František Rón (Astrum Levice)

Spalding slovenský hráč roka: Branislav Tomek (BK SPU Nitra)
Koratex defenzívny hráč roka: Marek Kozlík (MBK Baník Handlová)
Basketland mladý hráč roka (1990 a mladší): Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
Spalding striedajúci hráč roka: Jozef Vojtek (Astrum Levice)
Spalding najväčší nárast výkonnosti (MIP): Lukáš Hoferica (Váhostav-SK Žilina)

Prvý výber All-Stars
Ronald Moore (BK SPU Nitra)
Adam McCoy (BK Váhostav-SK Žilina)
Justin Carter (BK Váhostav-SK Žilina)
Branislav Tomek (BK SPU Nitra)
Nenad Delić (MBK Baník Handlová)

Druhý výber All-Stars
Mike English (Astrum Levice)
Denis Toroman (Astrum Levice)
Pavel Bosák (BK SPU Nitra)
Esian Henderson (Astrum Levice)
Jaraun Burrows (MBK Rieker Komárno)

Slovenský výber All-Stars
Róbert Nuber (MBK Baník Handlová)
Vladimír Hovaňák (ŠKP Banská Bystrica)
Stanislav Baldovský (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
Michal Baťka (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
Branislav Tomek (BK SPU Nitra)

Najlepší hráči a tréneri SR 2010/11  (bez ohľadu na miesto pôsobenia)
Spalding hráč roka SR: Anton Gavel (Brose Baskets Bamberg)
Spalding hráčka roka SR: Zuzana Žirková (UMMC Jekaterinburg)
Basketland tréner roka: Natália Hejková (Ros Caseres Valencia)
Basketland mládežnícky tréner roka: Martin Pospíšil (Slovensko juniorky)

Najlepší streetballisti Slovenska za rok 2010
Spalding Streetballista roka: 1. Branislav Koczkáš, 2. Tomáš Vavro, 3. Jaroslav Ciho
Planet Sport Streetbaliska roka: 1. Alexandra Pribulová, 2. Tamara Kurilová, 3. Iveta Cihová
Street Sport Line Streetballista roka junior: 1. Michal Valach, 2. Róbert Jány, 3. Juraj Jánošík

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV