Streetball Tour pokračuje druhým kolom v Leviciach

Publikované: 01.06.2011 Autor: Michal Fojcík, SSA

Po vydarenom začiatku v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves pokračuje šiesty ročník Streetball Tour 2011 v rýchlom tempe už najbližšiu sobotu štvrtého júna v tradičnej basketbalovej bašte v Leviciach. Do mesta aktuálnych basketbalových majstrov Slovenska zavíta populárna séria úplne po prvýkrát a po All Stars Game a nedávnom vystúpení slávnych Harlem Globetrotters doplní tak mozaiku zaujímavých basketbalových akcií v metropole Tekova.

Organizátori Streetball Tour – Levice Slovenská streetballová asociácia, Basketland n.f. a OZ Zober Loptu, nie drogy v spolupráci s Basketbal Levice na čele s generálnym manažérom Ľubošom Pohánkom, ktorý má nemalú zásluhu na dotiahnutí vyššie spomínaných akcií do centra Tekova (netreba opomenúť aj na tradičný Basketland Camp (4.-9.7.), zvolili známe miesto – Mestský športový areál. Ten v prvú júnovú sobotu ožije kvalitným streetballom a streetkultúrou. Na celkovo ôsmich hracích kurtoch vrátane nových certifikovaných streetballových povrchov Sport Court – Power Game, na ktorých sa odohrali Olympijské svetové hry mládeže v Singapure i americký streetballový šampionát, a tradičného otestovaného Mondo kurtu si prihlásené tímy zmerajú sily v siedmich hlavných kategóriách – kategória Nadácie Slovenskej sporiteľne Mini Street (žiaci a žiačky ZŠ, 1999 a mladší), kategória Zober Loptu, nie drogy (mix ZŠ, 1996 a mladší), kategória Streetsportline (chlapci do 19 rokov, 1992 a mladší), kategória Precol (muži), kategória Basketland Open Mix, kategória Spalding Old-Young (kategória určená pre dvojice, hráči musia byť rodinnými príslušníkmi, Young – ročník narodenia 1996 a mladší a Old – ročník narodenia 1981 a starší) a kategória Koratex Open Fun (voľná kategória určená pre fanúšikov, sponzorov a priateľov streetballu). Podobne ako na celej Streetball Tour 2011 – ktorá je aj tento rok organizovaná ako otvorené majstrovstvá Slovenska v streetballe – sa aj v Leviciach bude hrať podľa oficiálnych medzinárodných FIBA 3on3 streetballových pravidiel.

Účastníci Streetball Tour v Leviciach nebudú bojovať iba o víťazstvo a hodnotné ceny od partnerov podujatia, ale zároveň získavajú dôležité body do celkového poradia Streetball Tour 2011 a majstrovstiev Slovenska v streetballe, a to premiérovo vo všetkých siedmich kategóriách. Víťazi Elite mužskej Precol kategórii si navyše odnesú aj podiel 111 Eur z celkových zvýšených tohtoročných Prize Money 999 Eur. Absolútni víťazi sa na záver celej série môžu tešiť na hodnotné ceny od partnerov podujatia s hlavnými lákadlami v podobe lístkov na NBA Europe Tour 2011 a postup najlepších mužských tímov i smečiarov na európske podujatia Streetball Open Series ako Prague International Streetball Cup, Tallin Open či Moscow Open. Naprázdno však neodíde žiaden z priamych aktérov. Každý účastník dostane tričko s logom podujatia a o pitný režim každého tímu sa postará Kofola a Rajec.

Športový program Streetball Tour – Levice, ktorý sa začne o 8.30 povinnou prezentáciou všetkých tímov a vyvrcholí finálovými zápasmi po 16.00, obohatia tradičné a populárne individuálne doplnkové súťaže Streetsportline Slam dunk contest, Spalding 3pts shooting a Planet Sport FT shooting. Aktuálni majstri Slovenska z miestneho basketbalového klubu Astrum Levice predvedú svoje basketbalové umenie v streetballovej exhibícii, po ktorej si lovci autogramov prídu na svoje v podobe autogramiády. Tak ako je na Stretball Tour zvykom, nebude núdza ani o kvalitnú streetkultúru v podobe vystúpení známeho zoskupenia Prostreet Team z Piešťan a populárnych domácich basketbalových roztlieskavačiek Lion Girls. Hudobne podujatie zastreší osvedčené duo DJ MMH & DJ Lombo a o dobrú náladu sa za moderátorským mikrofónom postará nikto iný ako obľúbený spíker v streetbalovej komunite Pepe Shilo Lopez.

"Napriek úspešnému basketbalovému napredovaniu mal streetball v Leviciach desaťročnú pauzu, preto sme veľmi radi, že sa po dekáde vráti do nášho mesta v podobe známej Streetball Tour. Sme aj trošku v napätí, ako to celé dopadne. Verím však, že aktuálna basketbalová eufóri privedie do Mestského športového areálu množstvo najmä mladých ľudí a adeptov basketbalu, ktorých je akútny nedostatok. Verím, že v sobotu nám bude priať aj počasie a všetci spoločne zažijeme ďalší výborný basketbalový event v Leviciach,” zaželal si pred podujatím jeden z organizátorov a marketingový manažér Basketbal Levice Ladislav Garaj.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v rovnaký deň na levickom zimnom štadióne v Mestskom športovom areáli.

Prihlásenie prebieha online na nižšie uvedenej linke na známom portáli www.basketland.sk, kde nájdete aj všetky ostatné informácie o Streetball Tour 2011. Uzávierka prihlášok na Streetball Tour Levice je 2. júna 2011 o 23:00. 

PRIHLÁSENIE

 


Diskusia