Vstup do Streetball Tour 11 najlepšie vyšiel Čistiacemu prostriedku

Publikované: 31.05.2011 Autor: Michal Fojcík, SSA

S jednodňovým oneskorením pre nepriazeň počasia odštartoval v poslednú májovú nedeľu v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves šiesty ročník tradičnej slovenskej streetballovej série – Streetball Tour 2011 – aj tento rok organizovanej ako otvorené majstrovstvá Slovenska v streetballe.

Napriek tejto komplikácii sa v outdoor areáli ZŠ Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici zišla veľmi silná konkurencia vo viacerých zo siedmich hlavných kategórii a početné publikum si po ročnom čakaní opäť prišlo na svoje v podaní tých najlepších slovenských streetbalistov. Organizátori Streetball Tour – Karlovka Slovenská streetballová asociácia, Basketland n.f. a OZ Zober Loptu, nie drogy v spolupráci s VŠEM VS, MBK Karlovka a Karloveským športovým klubom zaznamenali pri premiérovom zaradení tohto podujatia do kalendára Streetball Tour účasť 70 tímov, ktoré sa svojimi výkonmi postarali o vysokú športovú úroveň úvodného turnaja.

V príjemnom slnečnom počasí sa na siedmich kurtoch odohrávali nekompromisné súboje plné bojovnosti a nasadenia, ale tradične nechýbali ani okulahodiace akcie, basketbalové triky, bleskurýchle prihrávky, neomylné ruky strelcov a skvelé smeče v podaní tých najlepších. Už v mládežníckych kategóriách bolo možné vidieť priamo v akcii viacero hráčov známych z tohtoročných turnajov Final Four Majstrovstiev Slovenska v basketbale svojich vekových kategóriách – mená ako Treml, Galata, Dedeček patria aj k prísľubom slovenského juniorského basketbalu aj na streetbalových kurtoch sa ukázali v dobrom svetle. Najväčšiu pozornosť priťahovala tradične mužská elitná Precol kategória, kde sa okrem podielu 111 Eur z celkových zvýšených tohtoročných Prize Money 999 Eur bojuje aj o postup na európske podujatia Streetball Open Series ako Prague International Streetball Cup, Tallin Open a Moscow Open. O kvalite konkurencie vypovedá aj fakt, že viaceré favorizované tímy na čele s extraligovým triom Branislav Kockáš, Dušan Snopko a Roman Vido zostali pred bránami štvrťfinále. Napriek zavedeniu absolútnej novinky v podobe oficiálnych medzinárodných FIBA 3on3 streetballových pravidiel, ktoré významne zdynamizovali hru a viacerým z aktérov narobili nemalé problémy, sa nakoniec presadili skúsené streetballové tímy. Obhajcovia titulu z Letného Vánku sa museli v semifinále skloniť pred výborne hrajúcemu Čistiacemu prostriedku, ktorý si v dramatickom predĺžení vybojoval postup do finále. V ňom trenčianske trio Tomáš Vavro, Tomáš Svedek, Rasťo Mrázik doplnené o Dolnokubínčana Filipa Bačica a Žilinčana Martina Nižného potvrdilo aktuálne najlepšiu formu a zdolalo najmä zásluhou vynikajúcej obrany známy bratislavský tím X – Faktor. „Na úvod to bolo naozaj dobré podujatie. Nášmu družstvu presun na nedeľu vcelku vyhovoval. Konkurencia v mužskej kategórii bola naozaj vysoká, páčili sa mi aj výkony rozhodcov a nové pravidlá,“ zhodnotil úvodné podujatie Streetball Tour 2011 líder víťazného tímu Tomáš Vavro. "Vzhľadom na naše nové zloženie a najmä úvodnú prehru v skupine som si nemyslel, že môžeme prejsť až tak ďaleko, ale zápas od zápasu sme sa zlepšovali a nakoniec sme najmä kvalitnou obranou slávili celkový triumf,“ dodal 28-ročný strelec známy v streetballovej komunite pod prezývkou „Coach Vavro“.

Neoddeliteľnou súčasťou Streetball Tour 2011 sú aj populárne individuálne doplnkové súťaže, ktoré vedia vygradovať atmosféru každého podujatia. Inak tomu nebolo ani uplynulú nedeľu v Karlovke. Po ukážkach streleckých schopností a presnej mušky víťazov „Planet Sport FT shootingu“ Adama Richardsona a „Spalding 3pts shootingu“ Michala Rosivala prišlo vyvrcholenie v podobe leteckých kreácii smečiarov v tradičnom formáte „Streetsportline Slam Dunk Contest“, medzi ktorými kraľoval známy dunker ovenčený už nejedným titulom z podobných súťaží v rámci Streetball Tour Rasťo “Rasty” Mrázik. O hudobnú zložku a výbornú náladu všetkých zúčastnených sa postaralo duo DJ MMH a Dj Lombo a za moderátorským mikrofónom spŕškou nových skečov a bonmotov opäť exceloval a atakoval bránice Pepe Shilo Lopez.

Ďalšou zástavkou tohtoročnej Streetball Tour 2011 na jej tohtoročnej päťdielnej púti sú už najbližšiu sobotu štvrtého júna Levice. Viac informácií nájdete na www.basketland.sk.

Výsledky Streetball Tour – Karlovka:
Kategória Nádácie Slovenskej sporiteľne (Mini street ZŠ – žiaci a žiačky ZŠ): 1. All – stars Warriors
Kategória Zober Loptu, nie drogy (Mix ZŠ – žiaci a žiačky ZŠ): 1. Daewoo Team, 2. PigBoys, 3. Zmrzlinári
Kategória Streetsportline (Juniori do 19 rokov): 1. Tak určitee, 2. Rolling Stoners, 3. Mrzne hrozne v Brezne
Kategória Basketland Open Mix (Voľná mix kategória): 1. Ženy a Jay Kay, 2. Taktik skusit šušn, 3. Chulajnoga
Kategória Precol (Muži): 1. Čistiaci prostriedok, 2. X – Faktor, 3. Letný Vánok
Kategória Spalding Old-Young (dvojice – rodinnými príslušníkmi, Young – 1996 a ml. a Old – 1981 a st. ): 1. 1439, 2. No pain, No game!
Kategória Koratex Open Fun (voľná kategória): 1. Antistresové venušine guličky, 2. Zmačkni Enter, 3. Kadets funklub

Sprievodné súťaže:
Streetsportline Slam Dunk Contest : 1. Rastislav Mrázik, 2. Ján Slobodník
Spalding 3pts shooting: 1. Michal Rosival
Planet Sport FT shooting: 1. Adam Richardson, 2. Dalibor Hlivák

Fotogaléria z podujatia:

 


Diskusia