Streetball Tour 2011 odštartuje v sobotu v Karlovke

Publikované: 27.05.2011 Autor: Michal Fojcík, SSA

Už túto sobotu odštartuje v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves šiesty ročník tradičnej slovenskej streetballovej série – Streetball Tour 2011. Outdoor areál ZŠ Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici dostal hneď pri svojom premiérovom zaradení do prestížneho kalendára turnajov česť byť otváracím podujatím celej série organizovanou aj tento rok ako otvorené majstrovstvá Slovenska v streetballe. Organizátori Streetball Tour – Karlovka Slovenská streetballová asociácia, Basketland n.f. a OZ Zober Loptu, nie drogy v spolupráci s VŠEMVS, MBK Karlovka a Karloveským športovým klubom majú pripravený pre účastníkov a divákov bohatý športový a kultúrny program. Na celkovo ôsmich hracích kurtoch si prihlásené tímy zmerajú sily v piatich hlavných tradičných kategóriách – kategória Nadácie Slovenskej sporiteľne Mini Street (žiaci a žiačky ZŠ, 1999 a mladší), kategória Zober Loptu, nie drogy (mix ZŠ, 1996 a mladší), kategória Streetsportline (chlapci do 19 rokov, 1992 a mladší), kategória Precol (muži), kategória Basketland Open Mix a dvoch nových fun kategóriách určených najmä pre rekreačných hráčov – kategória Spalding Old-Young (kategória určená pre dvojice, hráči musia byť rodinnými príslušníkmi; Young – ročník narodenia 1996 a mladší a Old – ročník narodenia 1981 a starší) a kategória Koratex Open Fun (voľná kategória určená pre fanúšikov, sponzorov a priateľov streetballu). Netreba opomenúť ani ďalšiu významnú novinku v podobe zavedenia oficiálnych medzinárodných FIBA 3on3 streetballových pravidiel, podľa ktorých sa odohrá kompletná päťdielna séria Streetball Tour 2011.

Podobne ako na všetkých tohtoročných turnajoch účastníci nebudú bojovať iba o víťazstvo a hodnotné ceny od partnerov podujatia, ale zároveň získavajú dôležité body do celkového poradia Streetball Tour 2011 a majstrovstiev Slovenska v streetballe, a to premiérovo vo všetkých siedmych kategóriách. Víťazi elitnej mužskej Precol kategórii si naviac odnesú aj prvý podiel 111 Eur z celkových zvýšených tohtoročných Prize Money vo výške 999 Eur. Absolútni víťazi sa na záver celej série môžu tešiť na hodnotné ceny od partnerov podujatia s hlavnými lákadlami v podobe lístkov na NBA Europe Tour 2011 a postup najlepších mužských tímov i smečiarov na európske podujatia Streetball Open Series ako Prague International Streetball Cup, Tallin Open a Moscow Open.

Video pozvánka Streetball tour 2011:

Športový program Streetball Tour – Karlovka, ktorý sa začne o 8.30 h povinnou prezentáciou všetkých tímov a vyvrcholí finálovými zápasmi po 16.00 h, obohatia tradičné a populárne individuálne doplnkové súťaže – Streetsportline Slam dunk contest, Spalding 3pts shooting a Planet Sport FT shooting. Na svoje si prídu aj fanúšikovia klasického basketbalu, keďže paralelne so streetballovými zápoleniami sa v priľahlej telocvični uskutoční tohtoročné vyvrcholenie Mestskej basketbalovej ligy zápasmi kvarteta najlepších družstiev v známom formáte Final Four. Núdza nebude ani o kvalitnú streetovú a hip-hopovú kultúru, ktorej nositeľmi budú tanečné skupiny Prostreet Team a Product Crew. O hudobnú zložku sa postará DJ MMC a za moderátorským mikrofónom netreba očakávať nikoho iného ako tradičného a obľúbeného spíkera Pepe Shila Lopeza. Na podujatí bude možnosť zakúpiť si kvalitnú streetballovú a hip-hop módu v Streetsportline shope a zahrať si čoraz populárnejší streetfutbal.

Prihlásenie prebieha online na nižšie uvedenej linke na známom portáli www.basketland.sk, kde nájdete aj všetky ostatné informácie o Streetball Tour 2011. Uzávierka prihlášok na Streetball Tour Karlovka je 26. máj 2011 o 23:00.

PRIHLÁSENIE

 


Diskusia