Streetball Tour 2011 klope na dvere

Publikované: 21.05.2011 Autor: František Kubala, basketland

Už šiesty ročník obľúbenej série Streetball Tour na Slovensku odštartuje 28. mája v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves.

Iba pár dní chýba do štartu tradičnej slovenskej streetballovej série – Streetball Tour 2011. Šiesty ročník  populárnej série turnajov pre vyznávačov pouličného basketbalu všetkých vekových a výkonnostných kategórií organizovaný ako otvorené Majstrovstvá Slovenska v streetballe odštartuje 28. mája podujatím Streetball Tour – Karlovka a  celkovo zavíta do piatich slovenských miest.

Aktuálny ročník Streeball Tour sa následne zastaví v majstrovských Leviciach (4. júna), vo Vajnoroch (18. júna), tradične v bašte slovenského ženského basketbalu v Ružomberku (25. júna) a celá séria premiérovo vyvrcholí v Banskej Bystrici (2. júla). 

Organizátori podujatia Slovenská streetballová asociácia, Basketland n.f. a OZ Zober Loptu, nie drogy v spolupráci s regionálnymi partnermi pripravili pre tento rok viacero zaujímavých noviniek. Medzi najvýznamnejšie patria rozšírenie o dve nové kategórie OLD-YOUNG a OPEN FUN, zavedenie pribežného bodovania do všetkých siedmych kategóriách, nárast Prize Money v mužskej elitnej kategórii na 999 EUR, zavedenie oficiálnych medzinárodných FIBA 3on3 streetballových pravidiel, postup najlepších mužských tímov i smečiarov na európske podujatia  Streetball Open Series ako Prag International Cup, Talin Open a Moscow Open.

Všetci zúčastnení sa môžu tešiť na nové certifikované streetballové povrchy Sport Court – Power Game, na ktorých sa odohrali aj Olympijské svetové hry mládeže v Singapure, americký streetballový šampionát či na tradičný otestovaný Mondo kurt, na ktorých budú prebiehať súboje vo všetkých kategóriách.

V spolupráci s basketbalovým portálom eBasket.sk bude po podujatí vo Vajnoroch slávnostne vyhlásená anketa o Streetballistu roka 2010.

Viac informácií a možnosť prihlásenia na Streetball Tour 2011 nájdete na známom portáli  www.basketland.sk.

VIDEO POZVÁNKA

 


Diskusia