Reprezentáciu brzdia aj konflikty

autor logo


eBasket.sk

Bratia Rančíkovci, Justín Sedlák, Marek Kozlík a Stanislav Baldovský. To sú mená basketbalistov, ktorí sa trénerovi Petrovi Bálintovi ospravedlnili ešte pred začiatkom kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy.

K nim sa pridali už počas prípravného kempu a prvých zápasov ajPeter SedmákaPavol Lošonský. Sedmák v príprave bol. Absolvoval aj turnaj v Čechách, ale potom z tímu odišiel.

Peter Sedmák (Foto: uskpraha.cz)

Tréner jeho rozhodnutie okomentoval ako odchod z osobných dôvodov.

Najlepšie rozhodnutie

„Nechcem na nikoho hovoriť nič zlé, ale som zvyknutý na to, že v tíme mám svoju rolu. Tak to bolo v USK Praha a aj v predchádzajúcich kluboch. V reprezentácii som svoju pozíciu nemal a necítil som sa dobre. Preto som nechcel riskovať to, že sa vrátim do klubu psychicky zlomený. Viem, že som chlapcom svojim rozhodnutím nepomohol, čo ma mrzí. Prišlo mi to ale ako najlepšie rozhodnutie,“povedal SMESedmák.

Odchovanec Svitu nechcel pozadie svojho rozhodnutia veľmi komentovať, ale sám neskôr dodal, že v reprezentácii nefungovalo viacero vecí.„Viem, že teraz ľudia budú riešiť môj vzťah k reprezentácii. Ten bol však vždy kladný. Reprezentovať bola pre mňa česť. Pýtam sa ale, prečo neprišli napríklad bratia Rančíkovci. Nie je to len o mne. Nechcel som dávať dvadsať bodov. Chcel som mať skrátka radosť z basketbalu, a tú som nemal.“

Nečakaným odchodom pripravil trénerovi problémy ajPavol Lošonský. Ten hral v prvých dvoch kvalifikačných zápasoch proti Estónsku a Islandu. Pred stretnutím so Srbskom však od tímu odišiel.

Podľa trénera svojvoľne…

Spišská Nová Ves - Komárno (Bílik, Lošonský) (Foto: Lukáš Barč)

Podľa trénera Bálinta svojvoľne. Tréner netajil svoje rozhorčenie nad rozhodnutím dvadsaťštyriročného krídelníka.„Poviem to na rovinu. Kto nechce hrať, nemusí. Prosiť sa nikomu nebudeme,“povedalBálintpo zápase so Srbskom.„Môžem povedať, že pod trénerom Bálintom už v reprezentácii hrať nechcem,“komentoval krídelníkLošonský.

Lošonský sa však bráni. Trénerovi doniesol potvrdenie od lekára, ktorý mu predpísal antibiotiká a prikázal mu pokoj na lôžku pre príznaky virózy.„Trénerovi som doniesol kópiu lekárskeho potvrdenia, kde bolo napísané, že do piatka nemôžem trénovať. Vrátila sa mi viróza spred mesiaca a pol, keď som musel byť hospitalizovaný a dostával som infúzie,“hovoril Lošonský.

Mladému krídelníkovi sa takisto nepáčil prístup trénera, ktorý mu podľa jeho slov nedával dostatočný priestor a staval ho na pozíciu pivota, hoci je zvyknutý hrať viac na krídle.

Konflikty v minulosti nemal

„Tréner mal proti mne asi averziu. Povedal mi, že som americká škola, sebec a rozvraciam kolektív, čomu som vôbec nerozumel. Osobne môžem povedať, že pod trénerom Bálintom už v reprezentácii hrať nechcem,“pokračovalLošonský. Navyše dodal, že problémom je aj to, že Bálint dáva prednosť levickým hráčom, ktorých trénuje aj v klube.

„Nepáči sa mi tento prístup. Pokiaľ nemáte kvalitu ako Tono Gavel alebo nehráte v Čechách, nedostanete priestor, lebo ste na Slovensku nehrali v správnom klube. Osobne som nikdy nemal so žiadnym trénerom konflikt, každého som rešpektoval. Tiež nechápem vyhlásenia, že konfliktov bolo viac.“ 

Lošonskýmal s reprezentáciou vždy pozitívne skúsenosti. Bolo tak pod trénerom Milanom Černickým, Ivanom Rudežom alebo Františkom Rónom.„Nemal som predtým veľa možností zahrať si v národnom drese. Mal som povinnosti v Amerike, školské alebo basketbalové. Preto som nečakal, že pri prvej možnosti reprezentovať budem musieť riešiť takéto veci. Pán Bálint poškodil mňa ako osobu a hráča. Rovnako aj meno mojej rodiny.“

Komentáre k článku

Diskusia k tomuto článku je vypnutá. Ďakujeme za pochopenie.

Súvisiace články

Aktuálne správy