Nováčik uplynulého ročníka extraligy mužov HBK Prievidza sa napokon musí zaobísť bez služieb chorvátskeho krídelníkaHrvojeho Puljka. Najlepší strelec uplynulej sezóny najvyššej domácej súťaže (23,9 bodu/zápas) uprednostnil napriek predbežnej dohode s Prievidžanmi lukratívnejší angažmán v Bosne, kde posilní Banju Luka.
„Tvrdil, že ho k tomuto rozhodnutiu tlačila rodina. Veľkú úlohu zohrali podla nás asi aj financie. Otázne však je, čo tam bude mať na papieri a čo skutočne dostane,“povedal preeBasket.skprezident prievidzského basketbaluMaroš Pavlenda. Vedenie
bývalého majstra Slovenska aj Československa na uvoľnený post náhradu nehľadalo.„Prišiel Vilo Ridzoň a vracia sa aj Peter Kotian. Spolu s ďalšími môžu na tomto poste rotovať. Puljko bol síce strelec, ale obaja spomínaní hráči sú lepší obranári ako on a preto to môže mať pre mužstvo aj pozitívny efekt. Chýbajúce body sa budeme snažiť nazbierať inde,“doplnilPavlenda.
Prievidžanom sa dlhšie nedarilo zaceliť dieru pod košom. Napokon sa Hornonitrania dohodli so skúsenýmJozefom La Rosoma toho doplnil dvadsaťdeväťročný ChorvátDario Livajič(211 cm).„Zatiaľ môžem povedať, že má celkom dobrú hru chrbtom ku košu. Rovnako aj streľbu zo stredných vzdialeností. Je dostatočne tvrdý, vie údery prijať, ale aj rozdať,“dodalPavlenda.
Livajičpôsobil v minulom ročníku v druhej chorvátskej lige. Rok predtým vystriedal Bosnu, Cyprus, Chorvátsko, aby napokon zakotvil v Slovinsko. Za Postojnu zaznamenal priemerne 10,2 bodu a 5,3 doskoku na zápas. Sezónu 2005/2006 strávil v druholigovom gréckom klube Peristeri Atény a v 30 zápasoch mal priemer 7 bodov a 6,2 doskoku. V minulosti dosiahol solídne štatistiky aj v najvyššej maďarskej súťaži, keď v ročníku 2003/2004 po nevydarených angažmánoch v Jadranskej lige a českej Opave zakotvil v Marso-Isobau NYKK. V sedemnástich stretnutiach mal bilanciu 12,7 bodu a 7,8 doskoku na zápas, čo ho zaradilo medzi najlepších pivotov súťaže.
Prievidžania odohrajú vo štvrtok prvý prípravný zápas, keď nastúpia v Žiline (18.00). V piatok privítajú v domácom prostredí nováčika z Banskej Bystrice (18.00).

Komentáre k článku