Američan Tracy McGrady sa v stredu presvedčil, že jeho popularita v Číne neklesla ani po prerušení houstonského spojenia s Jao Mingom.
Sedemnásobný účastník Zápasu hviezd NBA pricestoval do krajiny, kde bude hrať v tíme súťaže CBA Čching-tao DoubleStar Eagles. V novom pôsobisku ho vítalo asi
2000 „vrieskajúcich“ fanúšikov, píše denník China Daily.
„Pokiaľ ide o mňa, chcem hrať a pomôcť tímu. Dúfam, že keď sa potom obzriem späť, poviem si, že som dal do toho všetko,“povedal 33-ročný 203 cm vysoký krídelník, ktorý má síce svoje najlepšie basketbalové roky za sebou, ale v Číne je stále veľmi populárny vďaka spolupráci s Jao Mingom v Houston Rockets. Podobne ako čínskeho pivota ho brzdili časté zranenia. V roku 2010 ho vymenili do New York Knicks, neskôr to skúšal v Detroite a naposledy v Atlante.
V Číne vlani úradoval iný bývalý hráč NBA Stephon Marbury, ktorý priviedol Peking Ducks k prvému titulu v histórii klubu. Rovnakú cestu si zvolil aj rozohrávač Gilbert Arenas, podpísať má ročnú zmluvu s tímom Kuan-tung Southern Tigers.
DoubleStar Eagles v minulej sezóne skončili na 8. mieste súťaže so 17 účastníkmi. Nový ročník sa začne v novembri.

Komentáre k článku