Aj v treťom zápase novej sezóny chýbal v zostave úradujúceho šampióna NBA pivot Pau Gasol. Španiela čoraz viac znepokojuje slabý pokrok v liečbe natiahnutého zadného stehenného svalu. Jeho absencia trvá už tri týždne, zranil sa v prípravnom dueli na nový ročník a musel prepustiť svoje miesto Lamarovi Odomovi.
„V liečbe a rehabilitácii sme nič nezanedbali, len musím byť trpezlivý. Bolesť nechce ustúpiť, niekoľko uplynulých dní nebolo dobrých. Nečakal som, že to pôjde takto ťažko, ale viac sa spraviť nedá,“ so zjavnou frustráciou v hlase komentoval svoj súčasný stav druhý najlepší strelec Lakers v uplynulej sezóne, z ktorej vynechal iba jeden súťažný duel.
Gasol pripustil, že za zranením a pomalým postupom liečby môže byť únava zo septembrového európskeho šampionátu, kde bol lídrom víťazného španielskeho výberu.„Už pár rokov si telo poriadne neoddýchlo, takže niečo na tom bude. Ale možno je to iba zhoda okolností,“povedal Gasol.
Tréner LakersPhil Jacksonby chcel mať svojho elitného podkošového hráča v tíme čo najskôr, možno už počas dvojzápasovej série na ihriskách súperov v Oklahoma City a v Houstone.

Komentáre k článku