Čínski basketbaloví fanúšikovia sú smutní z ohláseného a zatiaľ nepotvrdeného konca kariéry hviezdy NBA Jao Minga. Na internetových fórach však vyjadrujú svoje sympatie basketbalovej ikone. V diskusii na stránke Sina.com väčšina z 22-tisíc príspevkov hovorí o tom, že s Jaom sa končí jedna veľká
éra. Informovala o tom štátna tlačová agentúra Sin-chua. Až 37,6 % zo 125-tisíc respondentov v ďalšej ankete uviedlo, že sú z rozhodnutia Jao Minga smutní a basketbalista mohol dosiahnuť viac. Ďalších 25,1 percenta je však pokojných, pretože tento krok Číňana sa dal očakávať.
Denník Houston Chronicle v sobotu priniesol správu, že 30-ročný Jao Ming informoval už pred mesiacom svojho zamestnávateľa Houston Rockets o odchode zo scény. V NBA hral osem sezón, posledné dve ho však obmedzovali rôzne zranenia. Oficiálne ešte klub a ani Jao Ming koniec kariéry nepotvrdili. Agent hráča iba informoval, že všetko sa verejnosť oficiálne dozvie 20. júla na tlačovej konferencii v Šanghaji. Podporil tak všetky špekulácie o odchode zo scény.
„Vďaka nemu prišla NBA aj do Číny. Ďakujem Jao Ming,“napísal používateľ s prezývkouBoshilicai.„Rešpektujem Jaovo rozhodnutie. Dúfam, že zraniami sužovaný veľký chlap nebude pociťovať ľútosť,“napísalJu-če.
„Všetci sme dúfali, že bude hrať oveľa dlhšie. Zranenia ho prinútili rozmýšľať nad budúcnosťou. Ak sa rozhodne skončiť teraz, budem mu rozumieť. Existuje množstvo vecí, ktoré môže v budúcnosti robiť. Pokojne môže trénovať a vychovávať nové talenty,“priznal Mingov bývalý tréner v ŠanghaijiLi Čchiu-Pching.

Komentáre k článku