Čech Satoranský prebúdza rozhádaný Washington

autor logo


basket.sk

O bordeli, ktorý vznikol vo Washingtone, sme písali už dávnejšie. Jeden z najtalentova­nejších tímov vo Východnej konferencii NBA mal suverénne bojovať od začiatku sezóny o play-off, ale bol na dne.

Rozhádané hviezdy mali problémy medzi sebou, ale aj s trénerom Scottom Brooksom. Vedenie Wizards oznámilo, že každý z hráčov je voľný pre trejd do iného klubu. Zatiaľ k žiadnej výmene neprišlo a tím z hlavného mesta otočil trápenie smerom hore.

Zdá sa, že hráči sa zmohli, čo je vidieť na zlepšenej hre a výsledkoch. Wizards vyhrali tri zápasy po sebe a už dýchajú z deviateho miesta na pozície pre play-off. Momentálne majú jedenásť výhier a štrnásť prehier. V nočnom stretnutí zdolali najslabší tím NBA z Atlanty bez svojej najväčšej hviezdy Johna Walla, ktorý bol pri tehotnej manželke.

Výborný výkon na krídle

Tím skvele viedol Bradley Beal. Rozohrávač nastrieľal 36 bodov, pridal šesť doskokov a deväť asistencií.Zdá sa však, že stmeľovačom zostavy je Tomáš Satoranský. Český univerzál sa posunul v posledných stretnutiach do základnej päťky a odvádza veľmi dobrú prácu.

Proti Hawks dal 14 bodov, pridal sedem asistencií a štyri doskoky a to nastupuje na neobľúbenej krídelnej pozícii, keď Walla zastúpil na rozohrávke Austin Rivers. Podstatné však je pre lídra českej reprezentácie, že spláca dôveru, keď odohral 38 minút. Na začiatku sezóny hrával sotva 12 minút na stretnutie.

Hra Wizards vyzerá oveľa lepšie ako v úvode ročníka. Vyhrali deväť z ostatných štrnástich duelov.„Snažíme sa nájsť správny rytmus. Cítim, že sme sa zlepšili v defenzíve, z čoho pramenia výhry. Musíme si udržať podobnú mentalitu, aby sme natiahli víťaznú sériu. Pre psychiku tímu je veľmi dôležité, že sme začali vyhrávať na palubovke súperov,“ hovoril pre klubovú televíziu dvadsaťsedemročný pražský rodák.

Tvrdý pracant zdôrazňuje, že tím nesmie poľavovať. „Nič to ešte neznamená. Vieme, kde sme boli na začiatku sezóny a nechceme sa tam vrátiť. Musíme tvrdo pracovať, robiť správne rozhodnutia s loptou.“

Ťažšia pozícia ako vlani

Pre bývalú hviezdu FC Barcelona je sezóna veľmi dôležitá aj z individuálneho hľadiska. Satoranskému v lete končí trojročný kontrakt. Zatiaľ sa nedostal na vlaňajšie čísla, keď hrával v priemere vyše 22 minút, mal priemer 7 bodov, 4 asistencie a 3 doskoky. Väčšinu sezóny nastupoval ako back up rozohrávač za Johnom Wallom a pri zranení hviezdy výborne využil minúty na palubovke.

V novom ročníku to má ťažšie, keďže okrem Walla je v zostave combo guard Rivers, ktorý vie hrať na oboch pozíciách. Satoranský musí o to viac bojovať o svoje minúty. Po nepresvedčivých výkonoch tímu sa tréner Brooks rozhodol pomeniť základnú päťku. Posadil na lavičku krídelníka Markieffa Morrisa a hore posunul práve českého basketbalistu.

Ten sa zatiaľ pasuje s krídelnou pozíciou slušne. Celkovo má v sezóne priemer 5 bodov, 2,7 asistencie a 2 doskoky, ale hráva len okolo pätnásť minút. To sa v posledných piatich stretnutiach zmenilo, keď bol na palubovke okolo dvadsaťpäť minút.

Komentáre k článku

Diskusia k tomuto článku je vypnutá. Ďakujeme za pochopenie.

Súvisiace články

Aktuálne správy