Stratené lopty

Získané lopty

Vyjadrenie domácich

Miljan Čurovič, tréner BC Prievidza:

Teší ma, že sme zvládli veľmi dôležitý zápas o celkové umiestnenie v základnej časti. Duel mi pripomínal stretnutie play off. V druhej štvrtine sme mali psychický útlm a som rád, že sme cez polčas vyčistili hlavy a druhý polčas odohrali tak, ako sme chceli. Gratulujem družstvu Levíc k veľmi húževnatému výkonu. Nezvyknem chváliť jednotlivcov, ale urobím výnimku. Veľmi nás potiahol osemnásťročný Ihring a som rád, že aj on zvládol takýto ťažký zápas a dúfam, že ich bude mať v kariére ešte mnoho.

Mike Rostampour, hráč BC Prievidza:

Je to víťazstvo celého tímu. Tréner nás dobre pripravil a my sme dodržali jeho pokyny. Dokázali sme sa preniesť aj cez útlm, ktorý sme mali v druhej štvrtine. Začali sme tvrdšie brániť a následne sme trafili dôležité strely. Hralo sa v play off atmosfére a diváci nám dali energiu potrebnú na zvládnutie dramatickej koncovky.

Vyjadrenie hostí

Ladislav Lutovský, asistent trénera BK Levickí Patrioti:

Mali sme zlý vstup do zápasu. Vhodným striedaním v druhej štvrtine priniesli hráči z lavičky energiu. Chalani zabojovali a vrátili sa do zápasu. V šatni sme sa cez polčsa rozprávali hlavne o tom, ako musíme ustáť nástup Prievidze do druhého polčasu, čo sa nám aj podarilo a hrali sme vyrovnaný zápas. Myslím si, že sme dokonca mali mierne navrch. Žiaľbohu, rozhodla 36. minúta, v ktorej sme dostali dva koše po sebe a technickú chybu s faulom, čím sa dostala Prievidza do dvojciferného náskoku. Na niektorých chalanoch bolo ešte vidieť snahu a bojovnosť, ale v hlavách už vypli a zápas sa len dohrával.

Šimon Krajčovič, hráč BK Levickí Patrioti:

Myslím si, že obidva tímy pristúpili k zápasu s play off mentalitou a duel brali viac-menej ako play off zápas. Prišli sme sem bojovať a myslím si, že napriek trošku nekoncentrovanému začiatku, sme sa nevzdali a dobrou obranou a rýchlymi protiútokmi sme sa vrátili naspäť do zápasu. Bohužiaľ, Prievidza nám v štvrtej štvrtine odskočila a to manko sa nám už zmazať nepodarilo. Naši a aj prievidzskí fanúšikovia vytvorili skvelú atmosféru a myslím si, že videli dobrý zápas.

Individuálne štatistiky: BC Prievidza

# Hráč Min 2P FG (M/A) 3P FG (M/A) FT (M/A) Reb/O Reb/D AS TO ST BS PF/C PF/D Pts
2 Krayem Omar 25:40 1/1 (100,00%) 2/5 (40,00%) 2/2 (100,00%) 0 4 9 4 1 0 5 2 10
4 Ihring Mário 16:31 3/5 (60,00%) 0/4 (0,00%) 4/4 (100,00%) 1 1 2 1 0 0 1 4 10
6 Rostampour Mike 20:38 5/6 (83,33%) 0/2 (0,00%) 7/11 (63,64%) 3 3 1 2 0 0 2 8 17
7 Marić Igor 35:20 1/1 (100,00%) 3/3 (100,00%) 1/1 (100,00%) 2 6 1 1 2 0 2 0 12
8 Batina Marko 11:45 1/2 (50,00%) 0/3 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 1 2 1 0 0 0 2
9 Dramičanin Rastko 20:15 1/4 (25,00%) 0/3 (0,00%) 2/2 (100,00%) 1 2 3 0 0 0 3 1 4
11 Körner Richard 28:38 5/6 (83,33%) 1/1 (100,00%) 3/5 (60,00%) 1 2 1 3 1 0 2 3 16
2P FG (M/A)
Úspešná streľba za 2 body (Úspešné/Celkom)
3P FG (M/A)
Úspešná streľba za 3 body (Úspešné/Celkom)

24 Nofflet Josh 21:14 1/5 (20,00%) 0/2 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 1 1 1 0 0 3 0 2
30 Keely Reginald 33:38 6/8 (75,00%) 1/3 (33,33%) 2/4 (50,00%) 2 2 1 4 1 0 3 5 17
32 Summers Jarvis 25:09 3/7 (42,86%) 0/1 (0,00%) 1/2 (50,00%) 0 2 4 3 3 0 3 3 7
45 Djokić Dejan 32:54 5/7 (71,43%) 1/3 (33,33%) 2/3 (66,67%) 2 5 3 2 1 0 0 2 15
55 Josipović Igor 30:53 7/8 (87,50%) 0/0 (0,00%) 3/4 (75,00%) 1 2 3 1 1 0 4 4 17