Ihring naznačil veľký potenciál aj v lige majstrov

Publikované: 11.10.2017 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: fiba.com

Gazientep (TUR) - SikeliArchivi Capo d Orlando (ITA), Rudd (2) vs. Mário Ihring (4) (Foto: fiba.com)

Mário Ihring sa premiérovo predstavil po stretnutiach v talianskej lige aj v zápasoch ligy majstrov v drese klubu Capo d'Orlando.

V NBA odohral len 30 zápasov, aj tak podpísal zmluvu na 148 miliónov

Devätnáťročný rozohrávač predviedol svoj talent vo včerajšom stretnutí na palubovke tureckého Gaziantepu, keď za štrnásť minút dal 9 bodov, pridal 3 asistencie a 3 doskoky. Zvláštne boli rozhodnutia trénera Gennara di Carla, ktorý mohol dať Slovákovi väčší priestor. Vždy, keď handlovský rodák nastúpil, rozhýbal tempo svojho tímu. O jeho produktívnom večeri svedčí, že v efektivite bol štvrtým najlepším hráčom svojho tímu.

V pomere na odohrané minúty predčil prvého rozohrávača klubu Engina Atsüra. Ten bol na palubovke 28 minút, pričom dal 8 bodov, mal 3 doskoky, 5 asistencií a mal horšiu efektivitu a aj plus/mínus ako slovenský reprezentant.

Zbytočné chyby v obrane

Samotný Ihring nechcel rozoberať svoj výkon, mrzelo ho, že jeho tím prehral tesne 77:82, pričom v posledných minútach mal viackrát šancu zápas vyrovnať.

„Proti Gaziantepu sme hrali vyrovnaný zápas. Spravili sme zopár zbytočných chýb v obrane, ktoré súper vždy potrestal. To nás stálo šancu na víťazstvo,“ povedal nám Ihring, ktorého výkon veľmi chválil aj komentátor na stránke livebasketball. Viackrát ho označil za veľký talent európskeho basketbalu.

Gazientep (TUR) - SikeliArchivi Capo d Orlando (ITA), Mário Ihring (4) (Foto: fiba.com)

Motiváciou vysoká výhra v kvalifikácii

Pre taliansky klub je úspechom, že štartuje v lige majstrov. „To bol náš prvý cieľ, prebojovať sa do prestížnej súťaže,“ pokračoval mladý talent.

Capo d’Orlando vstúpilo do súťaže dobre. V prvom stretnutí kvalifikácie síce prehralo na palubovke Saratovu tesne 69:70, ale druhý duel Talaini jasne ovládli pomerom 92:59. Ihring dostal v Rusku priestor len na sedem minút. Za ten čas dal dva body, doskočil tri lopty a pripísal si aj jeden zisk. Oveľa lepšie mu vyšiel odvetný duel. Za vyše 18 minút dal Slovák 6 bodov, pripísal si 3 asistencie a 2 doskoky. Tak ako sme hrali druhý duel so Saratovom, musíme hrať naďalej. Udávali sme tempo hry. Nedovolili sme im nič spraviť, boli sme dobrí v obrane aj v útoku. Pomohli nám aj skvelí fanúšikovia. Ukázali sme ako chceme hrať, pokračoval Ihring, ktorého tímu sa nedarí v domácej lige. "Všetko to je o tom, že musíme začať hrať ako tím. Potom to pôjde,“ zdôraznil šikovný basketbalista.

Okrem neho sa v Turecku predviedol aj ďalší talent v drese Capo d’Orlando Arnoldas Kulboka. Devätnásťročný Litovec, ktorý je v Taliansku na hosťovaní z nemeckého Bambergu dal 12 bodov a pripísal si 13 doskokov.

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

15 Brooklyn Nets 1/1 50,00%
16 Minnesota Timberwolves 1/1 50,00%