Komárno v Slovinsku prehralo s Šentjurom o 14 bodov

Publikované: 10.10.2017 Autor: Basket.sk

Helios Alpe Adria Cup

MBK Rieker COM-therm Komárno dnes odohral zápas medzinárodnej súťaže Helios Alpe-Adria Cup na palubovke slovinského tímu KK Šentjur Tajfun. Duel v hale OŠ Hruševec začínal o 18:00 h. a skončil víťazstvom domácich 81:67, ktorí hostí počas celého zápasu nepustili do vedenia.

V úvode stretnutia slovenský obhajca trofeje nezachytil nápor domácich a prvýkrát skóroval až v 6. minúte, skóre vtedy znižoval na 12:2 Diminič. Prvú časť hry hráči Komárna stratili v pomere 23:10. Druhá štvrtina priniesla vyrovnanejší basketbal, rozdiel v bodoch oboch súperov sa hýbal medzi 8 a 15 ale polčas skončil opäť o 13 (48:35).

Druhá polovica duelu začala pre Komárno opäť zle, hráči Tajfunu dokázali navýšiť rozdiel v skóre na 25 bodov (63:38) a až potom povolili niečo aj súperom. Tretia perióda skončila 19:10. Posledná 10-minútovka už priniesla len zníženie rozdielu v podaní hostí, tí ju vyhrali 14:22, no celý zápas skončil víťazstvom domácich 81:67.

Sumár:

KK Šentjur Tajfun (SLO) – MBK Rieker COM-therm Komárno 81:67 (48:35)
Šentjur: Popadič 18, Williams 14, Maček 15, Gabrovšek 13, Rojko a Bolčina po 8, Debelak 3, Pešič 2, Korošec 0, tréner: A. Žakelj.
Komárno: Diminič 13, Bowman 12, Hoferica 9, Jankovič a Adams po 8, Djordjevič 6, Tomič 5, Jurčina 4, Stojanov 2, Belavý a Marchyn po 0, tréner: V. Rizman.
TH: 17:22 – 16/21, trojky: 4/18 – 3/14, fauly: 23 – 24, rozhodovali: Vučković, Špendl, Krajnc (SLO).
Divákov: 200.
Štvrtiny: 23:10, 25:25, 19:10, 14:22.

Vyjadrenia po zápase (zdroj alpeadriacup.com):

Andrej Žakelj, tréner KK Šentjur Tajfun: “Som hrdý, že sme ukázali úplne iný výkon v porovnani so zápasom v Komárne pred mesiacom. Stále sa potrebujeme zlepšiť v niektorých fázach hry. V tomto momente som veľmi optimistický.”

David Gabrovšek, hráč KK Šentjur Tajfunr: “Dnešný výkon v prvých 35 minútach bol taký, aký od svojich spoluhráčov očakávam. Dúfam, že v každom ďalšom zápase sa môžeme ešte zlepšiť.”

Vladimir Rizman, tréner MBK Rieker COM-therm Komárno: “Náš najväčší problém je to, že nedokážeme ukázať správnu úroveň energie. Dôvodom môže byť rytmus zápasov v posledných pár týždňoch. Gratulujem družstvu Šentjuru, ktoré bolo v tomto zápase lepšie.”

Boban Tomić, hráč MBK Rieker COM-therm Komárno: “Musím povedať, že dnes sme až na záverečné minúty nehrali tak ako dokážeme. Je to pre nás dobré varovanie, dúfam že sme sa z dnešného duelu niečo naučili.”

Výsledok druhého dnešné ho zápasu:

KK Šenčur GGD – KK Vrijednosnice Osijek 80:59 (47:32)

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

16 Brooklyn Nets 1/1 50,00%
17 Minnesota Timberwolves 1/1 50,00%