Slovenky uspeli proti Nórkam na ME U18 B-divízie

Publikované: 11.08.2017 Autor: Basket.sk Foto: fiba.com

Slovensko - Macedónsko, Stella Tarkovičová (15) (Foto: fiba.com)

Slovenské dievčatá do 18 rokov na majstrovstvách Európy B-divízie tejto vekovej kategórie v írskom Dubline vyhrali vo svojom prvom zápase v skupine o 9. – 16. miesto nad Nórkami vysoko 80:52. Na oboch stranách si zahrali všetky reprezentantky, keďže už v prvom polčase Slovensky súperkám ušli na rozdiel 22 bodov. Ďalší zápas čaká naše dievčatá zajtra v rámci boja o 9. – 12. priečku v Európe.

Do semifinále dublinského turnaja postúpili Poľsko, Nemecko, Veĺká Británia a domáce Írsko.

Výsledky zápasov v skupine o umiestnenie na 9. – 16. mieste:

Slovensko – Nórsko 80:52 (42:20)
Slovensko: Majorošová 8, Svetlíková 6, Bilíková 5, Košarišťanová 4, Machalová 3 (Tarkovičová 18, Oštadálová 17, Fehérová 10, Martišková 5, Seilerová 3, Belušová 1, Babejová 0)
Nórsko: Skorpen 10, Frey 7, Burkow 3, Moe a Uggen po 0 (Doennem 11, Brendesaeter 8, Johansen 6, Mildesvedt 4, Wilborn 3, Bentsen a Gundersen po 0)
TH: 7/9 – 4/8, fauly: 15–11, trojky: 13/36 – 6/23, rozhodovali: Aliaksandr Syrytsa (BLR), Johannes Sarekoski (FIN), Timo Suslov (EST)
Štvrtiny: 10:11, 32:9, 19:17, 19:15

Hlas po zápase:

Tomáš Kačmarik, tréner SR: „Mohlo sa zdať, že v zápase nám o nič nejde, nakoľko sme nehrali v hornej osmičke. My sme si však povedali, že do zápasu pôjdeme naplno. Prvá štvrtina bola z našej strany slabšia, druhá však bola rozdielová. Súpera sme dokázali prekonať vo všetkých činnostiach, vďaka čomu sme si vypracovali pohodlný náskok. Druhý polčas bol opäť vyrovnaný, no my sme už držali pohodlné vedenie a mohli sme si dovoliť vystriedať všetky hráčky. Teší ma, že nám padali tiež trojbodové pokusy a toho by sme sa mali držať aj v ďalšom zápase. V ňom na nás čaká ťažký súper z Bulharska, ktorý v skupine dokázal potrápiť Poľsko aj Portugalsko. Čaká na nás náročný duel, my v ňom však chceme uspieť.“

Bulharsko – Island 82:58 (38:33)
Najviac bodov: G. Ivanova 16, V. Ivanova 11, Stoičkova 10 – Benonysdottir 20, Hodge-Carr 14, Gardarsdottir 11

Rakúsko – Fínsko 46:74 (26:32)
Najviac bodov: Kalajdjiev 13, Knoflach a Reissner po 6 – Bejedi a Lahtinen po 11, Arike a Agyei po 6

Holandsko – Ukrajina 64:52 ** (21:24)
**Najviac bodov:
Lutje Schipholt 15, Droste 12, Etienne 11 – Fastova 17, Kononenko a Liubinets po 8

Výsledky štvrťfinálových zápasov:

Poľsko – Bielorusko 70:52 (40:23)
Najviac bodov: Klimek 17, Leszczynska 11, Szydlowska 10 – Vasileuka 19, Harbačova 14, Malaška 10

Nemecko – Portugalsko 61:44 (25:17)
Najviac bodov: Geiselsoder 18, Sabally 17, Kolb 8 – Serranho 10, Ramos a Silva po 8

Írsko – Izrael 60:55 (31:33)
Najviac bodov: Melia a Finn po 15, Huijsdnes 11 – Tirosh 12, Saar 11, Berman 8

Rumunsko – Veľká Británia 46:55 (26:30)
Najviac bodov: Popescu 12, Ferariu 11, Dumitrescu 9 – Winterburn 21, Harrison 12, Blackburn 8

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

CON CON 23.08.2017 DAL DAL
ATL ATL 23.08.2017 SEA SEA
IND IND 23.08.2017 NYL NYL
PHO PHO 24.08.2017 LAS LAS

1 Minnesota Lynx 23/6 79,31%