Mercury vyhrali s Wings po predĺžení o jediný bodík

Publikované: 11.08.2017 Autor: Basket.sk Foto: wnba.com

DAL Wings vs. PHO Mercury, Gray (15) a Currie (25) (Foto: wnba.com)

Hráčky Dallas Wings hostili vo Štvrtok večer súperky z Phoenix Mercury a bol to vyrovnaný zápas, ktorý skončil až po piatich minútach predĺženia a to o jediný bod v prospech Mercury 100:101. Basketbalistky Dallasu sa v predĺžení ujali vedenia potom, čo zaznamenali šnúru 6:0, ale ani to im nestačilo. Hráčky Phoenixu George a Currie boli úspešné spoza trojkového oblúka, Mercury pridali ešte päť úspešných trestných hodov a Wings tak utrpeli ´dalšiu domácu prehru.

Druhýž štvrtkový zápas sa hral v Chicagu, kde domáce Sky nastúpili proti najhoršiemu tímu sezóny WNBA San Antoniu Stars a vyhrali jednoznačne 94:74. Hneď na úvod zápasu to bolo 5:0 pre domáce a v polovici 4. minúty po trojke Allie Quigley viedli Sky už 12:2. Pohodlný náskok si domáce držali počas celého zápasu.

Sumáre WNBA:

Dallas Wings – Phoenix Mercury 100:101 (27:29, 27:20, 15:19, 21:22 – 10:11)
Najviac bodov: Johnson 25 (15 doskokov), Gray 19 (6 doskoov), Diggins-Smith 15 – Currie 29 (6 asistencií), Robinson (7 asistencií) a Cannon (9 doskokov) po 17, 4165 divákov.

Chicago Sky – San Antonio Stars 94:74 (29:18, 22:19, 25:24, 18:13)
Najviac bodov: Vandersloot 21 (10 asistencií), Quigley 17 (9 asistencií), Dolson 15 – Hamby 17 (7 doskokv), Holmes 14, Harrison 10 (9 doskokov), 4686 divákov.

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

CON CON 23.08.2017 DAL DAL
ATL ATL 23.08.2017 SEA SEA
IND IND 23.08.2017 NYL NYL
PHO PHO 24.08.2017 LAS LAS

1 Minnesota Lynx 23/6 79,31%