Liberty rozdrvili Mystics o 30 bodov

Publikované: 17.07.2017 Autor: Basket.sk Foto: swishappeal.com

NY Liberty vs. WSH Mystics, Hartley (8) vs. Meesseman (33) (Foto: swishappeal.com)

V Madison Square Garden sa v Nedeľu stretli domáce New York Liberty a Washington Mystics, diváci mohli byť spokojný, keďže Liberty rozdrvili súpera 85:55. V zápase nenastúpili zranená hviezda Washingtonu Elena Delle Donne a tiež zranená Tayler Hill, hostí teda musela ťahať Belgičanka Emma Meesseman, tá zaznamenala 19 bodov. Ani jedna z jej spoluhráčok sa však nedostala na dvojcifernú hodnotu nastrieľaných boodv a tak Mystics opustili „veľké jablko“ bez úspechu. V domácom drese zasiahlo do zápasu včetkých 11 hráčok, ktoré sa ocitli na súpiske.

Hráčky Minnesota Lynx privítali na svojej palubovke Phoenix Mercury a aj keď polčas prehrali, nakoniec sa usmievali po výhre 81:66. O ich víťazstve rozhodla bodová šnúra 18:0, ktorú domáce stihli zaznamenať v závere tretej štvrtiny cca za 3:20 minúty. V tíme Mercury zaujala kariérnym maximom 18 bodov Yvonne Turner, ktorá nastupuje vo WNBA prvú sezónu.

V Dallase sa stretli mieste Wings a Sky z Chicaga a ku konečnému výsledku sa dopracovali až po dvojnásobnom predĺžení, stretnutie skončilo 112:106. Keďže prvú štvrtinu prehrali domáce o 6 bodov, v ďalších troch museli doťahovať a aj keď sa im to darilo len pomaly, po 40 minútach na tabuli svietilo skóre 87:87. Dallas prvý krát v zápase vyhrával cca 2,5 minúty pred koncom 81:80 a do prvého predĺženia zápas poslala dvojbodovým košom 4 sekundy pred koncom Kayla Thornton.

Najhorší tím sezóny WNBA San Antonio cestoval do štátu Connecticut a tam nastúpil proti miestnym Sun, tretie víťazstvo Stars sa nekonalo, zápas skončil 89:75. Opäť o duely rozhodla tretia štvrťka, tú Sun vyhrali 33:10, zmazali tak súperov náskok piatich bodov z polčasovej prestávky a zároveň ušli na rozdiel 18 bodov v svoj prospech.

Sumáre WNBA:

New York Liberty – Washington Mystics 85:55 (30:14, 15:15, 20:13, 20:13)
Najviac bodov: Hartley 15, Rodgers 14, Zellous 11 – Meesseman 19, Latta 9, Hawkins a Thomas (10 doskokov) po 7, 10204 divákov.

Minnesota Lynx – Phoenix Mercury 81:66 (15:14, 23:28, 29:11, 14:13)
Najviac bodov: Fowles 18, Perkins 13, Brunson 11 – Turner 18, Currie 13, Robinson 10 (6 doskokov), 10022 divákov.

Dallas Wings – Chicago Sky 112:106 p2p (16:22, 23:22, 24:22, 24:21 – 15:15, 10:4)
Najviac bodov: Diggins-Smith 26, Davis 23, Christmas-Kelly 17 – Dolson 26 (10 doskokov), Breland 23 (6 doskokov), Quigley 22, 3693 divákov.

Connecticut Sun – San Antonio Stars 89:75 (21:19, 14:21, 33:10, 21:25)
Najviac bodov: Williams 15 (6 doskokov), Jonquel Jones (6 doskokov), Alyssa (9 doskokov) a Jasmine Thomas po 13 – Harrison 17 (6 doskokov), McBride 14, Plum 11, 6355 divákov.

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

SEA SEA 28.07.2017 DAL DAL

1 Minnesota Lynx 17/2 89,47%