Osemnástka v príprave stále bez víťazstva, Rumunky vyhrali všetky stretnutia

Publikované: 14.07.2017 Autor: Tomáš Horký Foto: Laco Duračka

Slovensko U18 - Rumunsko U18, príprava pred ME U18 (Foto: Laco Duračka)

Slovenské basketbalové reprezentantky do 18 rokov pripravujúce sa na turnaj B-divízie majstrovstiev Európy v írskom Dubline počas uplynulého týždňa odohrali tri domáce prípravné stretnutia proti rovesníčkam z Rumunska. V piešťanskej Diplomat aréne sa mladým Slovenkám žiaľ ani raz nepodarilo zvíťaziť a všetky tri zápasy vyhrali hosťujúce hráčky. Prípravný trojzápas „osemnástky“ s Rumunskom v Piešťanoch bol zároveň organizačnou generálkou pred blížiacimi sa Majstrovstvami Európy chlapcov do 18 rokov, ktoré sa v termíne 29. júla – 6. augusta v Piešťanoch a Bratislave.ľ

Streda 12.7.2017 – 1. zápas

Slovensko U18 – Rumunsko U18 57:74 (18:14, 33:38, 47:62)
Zostava/body Slovensko U18: Féherová 14, Svetlíková 6, Bilíková 5, Majorošová 5, Martišková 3 (Machalová 9, Farkašová 7, Olšová 6, Košarišťanová 2, Babejová 0, Flešárová 0). Tréner: T. Kačmarik
Najviac bodov Rumunsko U18: Ferariu, Virjoghe 14, Parau 11.
TH: 19/13 – 23/16. Trojky: 4 – 2. Fauly: 20 – 22. Štvrtiny: 18:14, 15:24, 14:24, 10:12. Rozhodovali: Marek Turčin, Stanislav Bara, Martin Fontányi.

Tomáš Kačmarik, tréner SR U18: „Prvých 12 minút sme vyhrávali a nič nenasvedčovalo tomu, že by sme mali mat problém. Potom sme začali kopiť nepochopiteľné chyby pri hre do pressingu súpera. V obrane sme mali velikánske diery, a keď sme mali šance skórovať, tak sme tak neurobili. Momentálne mame viacero chorých a zranených dievčat, ktoré nám chýbajú, ale vyplakávanie nám nepomôže. Tie hráčky čo sú tu majú tiež svoju kvalitu a ja verím, že sa poučíme z chýb z prvého zápasu a v ďalších stretnutiach dievčatá predvedú, ako sa bojuje za Slovensko.“

Štvrtok 13.7.2017 – 2. zápas

Slovensko U18 – Rumunsko U18 58:64 (15:14, 33:31, 44:48)
Zostava/body Slovensko U18: Fehérová 15, Martišková 14, Farkašová 10, Košarišťanová 5, Majorošová 4 (Svetlíková 5, Bilíková 3, Flešárová 2, Machalová, Olšová). Tréner: T. Kačmarik
Najviac bodov Rumunsko U18: Ferariu 18, Parau 12.
TH: 23/12 – 22/13. Trojky: 4 – 3, Fauly: 21 – 20. Štvrtiny: 15:14, 18:17, 11:17, 14:16). Rozhodovali: Marek Turčin, Stanislav Bara, Martin Fontányi.

Tomáš Kačmarik, tréner SR U18: „V druhom zápase sme rozhodne predviedli oveľa lepší výkon. Zlepšili sme obranu, v útoku sme situácie riešili jednoduchšie a väčšinu zápasu sme boli vo vedení. Škoda, že sme sa opäť nevyhli niektorým hluchým pasážam a súper otočil stav stretnutia v štvrtej štvrtine. Na zaver sme sa priblížili na dva body, no nevyužili sme šancu a potom sme už len faulovali. Dievčatá, ale treba rozhodne pochváliť za podstatne lepší výkon oproti prvému zápasu.

Piatok 14.7.2017 – 3. Zápas

Slovensko U18 – Rumunsko U18 51:64 (11:11, 24:32, 36:47)
Zostava/body Slovensko U18: Fehérová 10, Flešárová 8, Martišková 6, Babejová 2, Olšová 3 (Bilíková 7, Majorošová 5, Svetlíková 4, Machalová 3, Košarišťanová 2, Farkašová 1). Tréner: T. Kačmarik
Najviac bodov Rumunsko U18: Parau 15, Virjhoghe 12, Ferariu a Salatioan po 10.
TH: 18/18 – 20/15. Trojky: 3 – 1. Fauly: 19 – 19. Štvrtiny: 11:11, 13:21, 12:15, 15:17. Rozhodovali: Roman Lamoš, Mária Donovalová, Martin Hudec.

T. Kačmarik, tréner SR U18: „Ako už tradične, aj v teraz sme mali v prvej štvrtine mierne navrch. O výsledku však rozhodla nezvládnutá druha štvrtina, kde sme opäť zaostávali v obrannom odstavení, v návrate do obrany a v zlom prechode cez pressing supera. Vždy mame v zápase chvíľky, v ktorých úplné vypadneme z koncentrácie a súper si urobí rozhodujúci náskok. Dievčatá sa nevzdávali a bojovali až do konca. Teraz je čas doliečiť boľačky, oddýchnuť si a budúci týždeň popracujeme na odstránení našich chýb.“ Reprezentáciu dievčat do 18 rokov najbližšie čaká od 18. – 22. júla štvordňové tréningové sústredenie v Piešťanoch.

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

SEA SEA 28.07.2017 DAL DAL

1 Minnesota Lynx 17/2 89,47%