Sparks porazili Mercury o 31 bodov, ale Diana Taurasi dosiahla na rekord

Publikované: 19.06.2017 Autor: Basket.sk Foto: wnba.com

Diana Taurasi, Prekonanie streleckého rekordu WNBA (Foto: wnba.com)

Los Angels Sparks privítali v hale Staples Center tím Phoenix Mercury a zdolali ich o 31 bodov v pomere 90:59. V tomto zápase ale zahviezdila hráčka súpera, Diana Taurasi prekonala strelecký rekord vo WNBA. V poslednej minúte prvého polčasu premenila dvojbodový pokus a čas sa zastavil, celá hala spolu s Kobe Bryantom aplaudovala hráčke, ktorej stačilo 13 sezón na prekonanie rekordu Tiny Thompson (7488) v celkovom počte nastrieľaných bodov. Ten má po včerajšom zápase hodnotu 7494.

V hlavnom meste USA sa stretli domáce Mystics a hosťujúce Dallas Wings, zápas skončil výhrou hostí 83:87. Ku koncu druhejj štvrtiny Wings prehrávali už o 13 bodov, no v poslednej časti hry skóre otočili vo svoj prospech. Mystics nedokázali premeniť poslední štyri strelecké pokusy z poľa a Wings si tak uchmatli cenné víťazstvo z palubovky súperiek pre seba.

Vo veternom meste Chicago sa odohral súboj miestnych Sky proti Idiana Fever a skončil sa očakávaným víťazstvom hostí 79:91. Sky po odchode Elleny Delle Donne do Mystics patria k najslabším tímom súťaže a s bilanciou 2/9 okupujú predposlednú priečku súťaže.

San Antonio zavítalo so Seattlu a s miestyni Storm uhralo prehru 75:57. Výborný výkon podala domáca Breanna Stewart, ktorá k 22 bodom pridala 15 doskokov a 5 zblokovaných striel, naopak u súperiek sa len jediná hráčka dopracovala k dvojcifernému počtu nastrieľaných bodov, bola ňou Kayla McBride a to rozhodne nestačilo na víťazstvo. San Antonio si naďalej hovie na poslednej priečke tabuľky.

Sumáre WNBA:

Los Angeles Sparks – Phoenix Mercury 90:59 (38:17, 15:19, 19:12, 18:11)
Najviac bodov: Ogwumike 18, Parker 17(8 doskokov, 6 asistencií, 3 zblokované strely), Williams 15 – Taurasi 19, Little 14, Griner 11

Washington Mystics – Dallas Wings 83:87 (21:18, 28:21, 17:20, 17:28)
Najviac bodov: Hill 21, Ruffin-Prat 15, Delle Donne 14 – Johnson 27, Diggin-Smith 19 (8 asistencií), Gray a Plaisance (8 doskokov) po 12

Chicago Sky – Indiana Fever 79:91 (18:15, 25:24, 20:26, 16:26)
Najviac bodov: Quigley 18, Young 16 (5 asistencií), Dolson 15 – Tiffany Mitchell 19 (5 asistencií), Dupree 18 (8 doskokov), Larkins 16

Seattle Storm – San Antonio Stars 75:57 (17:15, 20:11, 18:15, 20:16)
Najviac bodov: Stewart 22 (15 doskokov, 5 zblokovaných striel), Langhorne 10, Tokashiki a Whitcomb po 9 – McBride 11 (9 doskokov), Plum a de Souza (9 doskokov) po 8

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

CON CON 27.06.2017 LAS LAS

1 Minnesota Lynx 11/1 91,67%