Westbrookove rekordy na zdolanie Houstonu nestačia

Publikované: 20.04.2017 Autor: SITA Foto: nba.com

HOU Rockets vs. OKC Thunder, Russel Westbrook (0) (Foto: nba.com)

Russell Westbrook prekonáva jeden rekord za druhým, ale zatiaľ to nestačí na čiastkové víťazstvo v sérii úvodného kola play-off basketbalovej NBA. V stredajšom druhom stretnutí v Houstone dosiahol rozohrávač Oklahomy triple-double s najvyšším počtom bodov v histórii vyraďovacích bojov súťaži. Nastrieľal ich 51, doskočil 10 lôpt a rozdal 13 asistencií. Utvoril nové klubové playoffové maximum v počte bodov. Jeho Thunder však v konečnom účtovaní aj tak ťahali za kratší koniec. Podľahli 111:115 a v sérii zaostávajú už 0:2.

Hostia pritom mali náskok aj 15 bodov a až do záverečnej štvrtiny nepustili Rockets k vedeniu. Za vyrovnaného stavu 104:104 prišla 10-bodová šnúra domácich s trojkami od Jamesa Hardena, Patricka Beverleyho a Erica Gordona a bolo prakticky rozhodnuté. Najmä keď Westbrook v záverečnej štvrtine trafil iba štyri z 18 pokusov. „Nebolo to pekné víťazstvo. Málo sme strieľali a rýchlo pustili súpera do úniku. Stálo nás potom veľa síl, aby sme sa vrátili do zápasu, ale nevzdali sme to a podarilo sa. Neprestávame bojovať a hľadáme cestu za víťazstvom,“ komentoval 35-bodový Harden.

Výhodu domáceho prostredia aj druhý raz využil Washington a po víťazstve 109:101 vedie nad Atlantou 2:0 na zápasy. Wizards ťahá dvojica ostrostrelcov John Wall, Bradley Beal, hoci druhý z nich dlho hľadal presnú mušku. Po troch štvrtinách mal úspešnosť 6 z 18, v záverečnej už 6 z 9, na konte celkovo 31 bodov a s Wallom sa postarali o 20 z posledných 21 bodov svojho tímu. „Neustále si vravím, že neviem, čo je to netrafiť. Netrafený kôš je dáma. Tréner mi verí viac, ako si môžem želať. Preto sa vždy oklepem a pálim ďalej,“ uviedol Beal a jeho dvojička Wall ho doplnil: „Bradley je kľúčový hráč klubu. Potrebujeme jeho body. Je nám jedno, koľko striel na ne potrebuje.“

V Západnej konferencii kráča neohrozene do druhého kola Golden State. Víťaz základnej časti si aj bez Kevina Duranta poradil s Portlandom 110:81 a v sérii vedie 2:0. TrailBlazers do polovice druhého zápasu ako-tak držali krok s domácimi, ale v tretej štvrtine strelili iba 12 bodov a to sa im vypomstilo.

Štvrťfinále play-off NBA – streda (hrá sa na štyri víťazstvá)

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Washington Wizards – Atlanta Hawks 109:101 (23:24, 28:19, 23:35, 35:23) – stav série 2:0
Najviac bodov: Wall 32, Beal 31, Gortat 14 (10 doskokov) – Millsap 27 (10 doskokov), Schröder 23, Hardaway 19

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Houston Rockets – Oklahoma City Thunder 115:111 (26:35, 36:33, 24:21, 29:22) – stav série 2:0
Najviac bodov: Harden 35, E. Gordon 22, Lou Williams 21 – Westbrook 51 (10 doskokov, 13 asistencií), A. Roberson 12, Oladipo a McDermott po 11

Golden State Warriors – Portland Trail Blazers 110:81 (33:17, 22:29, 28:12, 27:23) – stav série 2:0
Najviac bodov: Stephen Curry 19, Klay Thompson 16, McGee 15 – Harkless 15, Lillard 12, McCollum 11

SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

SEA SEA 28.07.2017 DAL DAL

1 Minnesota Lynx 17/2 89,47%